Nagroda dla Eko-Bakłażanów

Grupa młodych filmowców z LO w Czarnkowie zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Nakręć się na zdrowie”. Tematem były korzyści płynące ze spożywania ekologicznej żywności. Jury przewodniczył znany reżyser, aktor i scenarzysta Tadeusz Kijański.

W maju br. grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie postanowiła wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Nakręć się na zdrowie”. Głównym celem tego projektu było poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat korzyści płynących ze spożywania ekologicznej żywności.

W konkursie brało udział wiele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z kraju – łącznie około 400 uczniów.
Czarnkowska grupa Eko-Bakłażany w składzie: Marta Samborska, Mateusz Szwerbel, Małgorzata Gilewicz, Adrianna Kawka, Piotr Zdun, Aleksandra Kubiak, Kamila Stochaj, Barbara Urbaniak, Norbert Kijek i Kinga Nowak wykazała duże umiejętności pracy zespołowej. W spocie „Jesteś tym, co jesz” poruszyli problem negatywnego wpływu składników zawartych w niezdrowym jedzeniu, próbując jednocześnie udowodnić wszystkim, że spożywanie świeżych produktów pozytywnie wpływa na ich umysł, urodę i samopoczucie. Uczniowie czarnkowskiego liceum otrzymali odtwarzacze mp4, a nagrodą dla szkoły był projektor multimedialny i statuetka od ministra rolnictwa.

Za: Iwona Magdziarz, opiekun grupy Eko-Bakłażany
pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.