Nagroda dla Eko-Bakłażanów

Grupa młodych filmowców z LO w Czarnkowie zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Nakręć się na zdrowie”. Tematem były korzyści płynące ze spożywania ekologicznej żywności. Jury przewodniczył znany reżyser, aktor i scenarzysta Tadeusz Kijański.

W maju br. grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie postanowiła wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Nakręć się na zdrowie”. Głównym celem tego projektu było poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat korzyści płynących ze spożywania ekologicznej żywności.

W konkursie brało udział wiele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z kraju – łącznie około 400 uczniów.
Czarnkowska grupa Eko-Bakłażany w składzie: Marta Samborska, Mateusz Szwerbel, Małgorzata Gilewicz, Adrianna Kawka, Piotr Zdun, Aleksandra Kubiak, Kamila Stochaj, Barbara Urbaniak, Norbert Kijek i Kinga Nowak wykazała duże umiejętności pracy zespołowej. W spocie „Jesteś tym, co jesz” poruszyli problem negatywnego wpływu składników zawartych w niezdrowym jedzeniu, próbując jednocześnie udowodnić wszystkim, że spożywanie świeżych produktów pozytywnie wpływa na ich umysł, urodę i samopoczucie. Uczniowie czarnkowskiego liceum otrzymali odtwarzacze mp4, a nagrodą dla szkoły był projektor multimedialny i statuetka od ministra rolnictwa.

Za: Iwona Magdziarz, opiekun grupy Eko-Bakłażany
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZ TSW. Warto odwiedzić stoisko Instytutu Ogrodnictwa
Następny artykułPijemy mniej soków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.