Podatek dla rolników ciągle w lesie

Premier zapowiadał go w exposé, ale żadne ministerstwo nie pracuje nad stosownym projektem. O skomplikowanych losach podatku dochodowego dla rolników pisze "Puls Biznesu".
W listopadzie Centrum Informacyjne Rządu podało, że jest to jeden z priorytetów na pozostałą część kadencji. Według gazety, resorty finansów i rolnictwa wzajemnie obarczają się odpowiedzialnością za brak nowego opodatkowania dla rolników. W jednym z wewnętrznych pism można przeczytać, że w lipcu minister finansów przekazał ministrowi rolnictwa projekt założeń do gotowego projektu. Stanisław Kalemba miał do tej pory nie przedstawić stanowiska. Ministerstwo Finansów twierdzi jednak, że nie ma nawet projektu. Resort rolnictwa czeka natomiast na „rozstrzygnięcia koalicji rządowej”.

„Puls Biznesu” tropi dalej. Poseł PSL Stanisław Żelichowski twierdzi, że możliwości wprowadzenia podatku miał zbadać powołany jeszcze przez ministra Rostowskiego zespół ekspertów PO i PSL. Istnieniu zespołu zaprzecza jednak biuro prasowe resortu finansów.
 
Więcej – w „Pulsie Biznesu”.
 
Za: IAR
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNadchodzą wichury i śnieżyce
Następny artykułRusza promocja gruszek i kiwi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.