Przygotowania ARiMR do obsługi wniosków za rok 2016

Podczas posiedzenia Kierownictwa resortu rolnictwa 6 czerwca  zastępca prezesa ARiMR Maria Fajger  poinformowała, że wg stanu na dzień 5 czerwca 2016 r. wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło 1,098 mln rolników (w tym 3134 wnioski przez Internet), co stanowi 81% wnioskujących o płatności bezpośrednie w roku 2015.
Kierownictwo Agencji podjęło decyzję, że w dniach 8.06-14.06 biura powiatowe będą pracowały w wydłużonych godzinach pracy, tj. do godz. 18.00, natomiast w dniu 15.06 biura powiatowe ARiMR będą czynne do „ostatniego klienta”. Jednocześnie BP zostały zobowiązane do telefonicznego powiadomienia rolników, którzy do 8.06 nie złożyli wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wysłała do wszystkich rolników ubiegających się o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2015 tzw. wnioski spersonalizowane wraz z załącznikami graficznymi. Przygotowano książki procedur oraz instrukcje stanowiskowe w zakresie wszystkich schematów pomocowych. Przeprowadzono również szkolenia dla pracowników biur powiatowych ARiMR. 

Za:minrol.gov.pl
pg 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.