Rosja gotowa do rozmów z Turcją

Administracja rosyjska zaprosiła stronę turecką do Moskwy na rozmowy w sprawie dostaw tureckich owoców i warzyw na rynek Rosji. Stopniowo rozszerzane embargo rozpoczęło się po incydencie z zestrzeleniem rosyjskiego myśliwca w przestrzeni powietrznej Turcji. Obie strony deklarują chęc przywrócenia poprzedniego poziomu kontaktów handlowych.
Zakazem wwozu do Rosji objęte zostały pomidory, cebula, ogórki, pomarańcze, mandarynki. Niektóre z tych produktów – dopiero po prawosławnym Bożym Narodzeniu, choć duma rosyjskiej armii, lotnictwa w szczególności została przez Turków nadszarpnięta już w listopadzie 2015 r. Dzisiaj,  25 kwietnia wchodzi zakaz importu do Rosji tureckich bakłażanów.
Minister rolnictwa Turcji Faruk Ҫelik podczas targów w Antalyi potwierdził fakt pisemnego zaproszenia strony tureckiej na rozmowy w Moskwie. Maja one dotyczyć technicznych badań i kontroli tureckich produktów – w planach rozmów nie ma punktu dotyczącego kontroli tych produktów przez rosyjskich inspektorów. Turecka delegacja techniczna w tych dniach poleci do Moskwy, skład decyzyjny – w przyszłym tygodniu.
za: fruit-inform.com
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRusza XV edycja Programu Stypendiów Pomostowych
Następny artykułFinansowanie fabryczne w Krukowiaku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.