Ruszy tranzyt przez Rosję?

Rząd rosyski rozważa możliwość dopuszczenia tranzytu przez terytorium kraju towarów objętych rosyjskimi kontrsankcjami. Taką deklarację (plan?) przedstawił na konferencji Federalnej Służby Celnej wicepremier rządu Federacji Rosyjskiej Igor Szuwałow.

– Jeśli wprowadzi się porządek zabezpieczany przez system pełnej identyfikowalności towarów, wówczas będziemy w stanie zapewnić transport uczestnikom handlu międzynarodowego i przesyłki z Ukrainy, krajów Unii Euroazjatyckiej (EaWG) i Unii Europejskiej będą mogły przechodzić przez terytorium FR swobodnie, bez komplikacji – mówił  Szuwałow.

Na razie jednak co do Ukrainy obowiązuje w Rosji zakaz importu towarów objętych kontrsankcjami. I. Szuwałow oświadczył, że wraz z partnerami z Unii Euroazjatyckiej Rosjanie chcieliby jak najszybciej wdrożyć nowe reguły tranzytu – „w pierwszym etapie musimy opracować kompletny mechanizm śledzenia produktów importowanych spoza EaWG, a juz w pół roku później byłoby możliwe kontrolowanie produktów pochodzących z tego ugrupowania gospodarczego i eksportowanych do państw Unii Europejskiej.

Za: finmarket.ru

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMołdawski eksport rośnie
Następny artykułHistoryczna pasieka testuje nowoczesne technologie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.