W Polsce brakuje jabłek?

Jak podało 15 kwietnia Fruit-Inform powołujące się na Fito-Mag, w początkach kwietnia polskie hurtownie zaczęły odczuwać kłopoty z zakupem jabłek na eksport. Z tego powodu eksporterzy jabłek byli zmuszeni podnieść ceny owoców.
Ceny skupu jabłek na eksport – zależnie od odmiany – osiągnęły poziom 0,24-0,46 Euro/kg. Tydzień wcześniej była ona o około 40%  niższa. 
Tymczasem na głównym  rynku eksportowym polskich jabłek – w Rosji gwałtownie spadają zapasy rodzimych jabłek, co jednak nie przekłada się na razie na ceny, nawet tych importowanych (tylko niektóre odmiany nieznacznie podrożały).  Na początku tego tygodnia ceny rosyjskich jabłek były niższe niż 20RUB/kg  (0,5 euro/kg). Większość polskich jabłek jest oferowana po 27-29 RUB/kg (0,67-0,72 euro/kg). Przewiduje się, że ich cena pójdzie w górę ze względu na stabilny popyt i wzrost cen w Polsce.
 
Za: Fruit-Inform
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWielkopolska ma sieć stacji agrometeorologicznych
Następny artykułJutro zaczyna obowiązywać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.