Komunikaty-Sadownicze-NOWY-765×100

Za tydzień – do Sandomierza

W Sandmierzu w 2015 roku
Nawrót zimy uspokoił sadowników zaczynających się niepokoić nadmiernie ciepłym przełomem roku. Spowolnił też nieco tempo prac zimowych w sadzie czy na plantacji dając producentom owoców możliwość skorzystania z któregoś ze spotkań szkoleniowych. Zwracamy więc uwagę na zbliżające się 25. Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2016 (27-28.01).

Program Spotkania jest bardzo różnorodny – specjaliści z Polski i Holandii będą mówili o zmianach klimatycznych i  tendencjach rynkowych, szansach rozwoju branży sadowniczej i barierach przed nią stojących, ale także o ważnych w produkcji owoców szczegółach – na przykład o tym, od czego zależy trwałość cieczy roboczej. Swoje nowości produktowe i technologiczne przedstawią producenci środków  dla sadownictwa.

Chcemy zwrócić uwagę zwłaszcza na drugi dzień Spotkania – Konferencję Czereśniową. Po raz pierwszy na zimowej konferencji w Sandomierzu temu gatunkowi zostanie poświęcony cały blok wykładów, doniesień i dyskusji. Na tę okazję wydawnictwo Plantpress przygotowało pierwszy tegoroczny numer nowego (wydawanego od ubiegłego roku) czasopisma – „Czereśnia”. Redaktor Naczelna – Anita Łukawska obiecuje w tym roku dwa numery periodyku. Następny ukaże, jak i zeszłoroczny, premierowy, na Letnie Pokazy Czereśniowe, w lipcu.

pg

25 Spotkanie Sadownicze Sandomierz odbędzie się 27 i 28 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sandomierzu przy ul. Patkowskiego 2A. Wstęp wolny, początek godz. 9.00. Program konferencji towarzyszącej targom można znaleźć tutaj. Więcej na ten temat: www.spotkaniesadownicze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię