Ciekawostki dendrologiczne – podziękowanie za udział w webinarium

Kielichowiec_ 'Aphrodite'
Kielichowiec 'Aphrodite' fot. A. Kujawa
W czwartek 8 kwietnia odbyło się webinarium pt. Nieznane, a piękne krzewy ogrodowe, zorganizowane przez firmę Plantpress. Naszym gościem był Andrzej Kujawa, szkółkarz, przyrodnik i pasjonat, który zabrał uczestników wydarzenia w dendrologiczną podróż dookoła świata. Partnerem spotkania był marka VERTO – producent szerokiej gamy produktów dla ogrodu, warsztatu i domu oraz marka NEO TOOLS – producent profesjonalnych narzędzi motoryzacyjnych.

Prelegent, który od prawie 30 lat prowadzi szkółkę roślin ozdobnych w Bąblinie, nieustająco poszukuje unikatowych roślin, które mogłyby wzbogacić asortyment krzewów ozdobnych. Wprowadzenie ich do oferty zawsze poparte jest wieloletnimi testami i określeniem przydatności do uprawy w Polsce. Podczas czwartkowego webinarium p. Andrzej Kujawa omówił liczne ciekawe, a mało znane odbiorcom roślin taksony, m.in. komptonię amerykańską, amforę siną, zadrzewnie, kalmię bukszpanolistną, kielichowce, guzikowiec zachodni, trzmielinę korkową, fotergille, wybrane odmiany kruszyny pospolitej, woskownicę europejską, neilię tybetańską, sumak aromatyczny, stewarcję kameliową i wiele innych.

Bardzo dziękujemy Prelegentowi za poszerzenie naszych ogrodniczych horyzontów. Państwu – za uczestnictwo i chęć zdobycia dodatkowej porcji wiedzy. Dziękujemy partnerom spotkania, marce VERTO – producentowi szerokiej gamy produktów dla ogrodu, warsztatu i domu oraz marce NEO TOOLS – producentowi profesjonalnych narzędzi motoryzacyjnych.

Zachęcamy Państwa do zainteresowania się dwumiesięcznikiem „Szkółkarstwo” i jego prenumeraty. Mogą Państwo w nim znaleźć wiele ciekawych artykułów napisanych przez pana Andrzeja Kujawę, także o roślinach omawianych podczas webinarium.

https://www.plantpress.pl/produkt/prenumerata-szkolkarstwo/

Wszystkich zainteresowanych ponownym odtworzeniem spotkania zapraszamy do obejrzenia nagrania.

https://www.youtube.com/watch?v=pVx-qgu3ss4&t=730s

Related Posts

None found

Poprzedni artykułAnalizy niezbędne do prawidłowego określenia potrzeb nawozowych
Następny artykułPlantarium 2021 wstrzymane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.