Świętowaliśmy jubileusz 25-lecia „Szkółkarstwa”

Odbywająca się między 6 a 8 września  Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to Życie”, której gros wystawców stanowią szkółki roślin ozdobnych, stała się znakomitą okazją do uczczenia jubileuszu 25-lecia czasopisma „Szkółkarstwo”. Na zorganizowanym w pierwszym targowym dniu przez firmę Plantpress spotkaniu uczestniczyli: poprzedni i aktualny zespół redakcyjny, autorzy artykułów, konsultanci, ale przede wszystkim szkółkarze, przedstawiciele firm oferujących środki produkcji oraz dziennikarze z zagranicznych czasopism.
Gości spotkania przywitał Adam Paradowski, prezes firmy Plantpress Sp. z o.o., który wręczył w podziękowaniu za tworzenie tego czasopisma dwóm obecnych na uroczystości spośród dotychczasowych trzech redaktorów naczelnych „Szkółkarstwa” grafiki.
 
 
Prezes firmy Plantpress Adam Paradowski wręcza pamiątkowe grafiki Wojciechowi Górce i Piotrowi Grelowi; fot. I. Sprzączka
 
Wojciech Górka, od siedmiu lat redaktor naczelny „Szkółkarstwa” (z czasopismem związany jednak znacznie dłużej – od 20 lat), w pierwszych słowach swojego wystąpienia podziękował Piotrowi Grelowi, pomysłodawcy tego czasopisma i w pierwszym roku jego wydawania stanowiącego jednoosobowy zespół redakcyjny, oraz Alicji Cecot, która obowiązki redaktora naczelnego pełniła najdłużej, bo aż przez 14 lat. Oboje, jak podkreślił prelegent, byli jego nauczycielami dziennikarskiego fachu.
 
 
 
Wojciech Górka w rozmowie z Bogdanem Hajdrowskim; fot. I. Sprzączka
 
Redaktor naczelny „Szkółkarstwa” słowa podziękowania skierował także do zespołu redakcyjnego i edytorskiego oraz działu dystrybucji i ogłoszeń w firmie Plantpress. Słowa wdzięczności popłynęły też w kierunku konsultantów – profesora Piotra Murasa i dr. hab. Pawła Bielickiego, którzy aktualnie sprawują opiekę merytoryczną nad artykułami publikowanymi w „Szkółkarstwie”, oraz obecnym na uroczystości dr. Kazimierzowi Ścibiszowi i dr. Bolesławowi Czarneckiemu, którzy byli konsultantami tego czasopisma w poprzednich latach.
 
 
 
Piotr Grel – pomysłodawca i pierwszy redaktor naczelny „Szkółkarstwa” i Piotr Muras – obecny konsultant merytoryczny; fot. I. Sprzączka
 
W. Górka podziękował także autorom tekstów, w tym szczególne słowa uznania skierował do emerytowanego już profesora Mieczysława Czekalskiego, jednego z najdłuższych stażem autorów „Szkółkarstwa”, który do tej pory regularnie publikuje artykuły, w tym od 23 lat tworzy rubrykę „Drzewo roku”.
 
Jak podkreślił redaktor naczelny „Szkółkarstwa”, czasopismo to nie istniałoby bez grona wiernych czytelników, w większości szkółkarzy, którym podziękował za czas i chęci dzielenia się doświadczeniami produkcyjnymi podczas wizyt redaktorów w gospodarstwach, przychylność oraz cenne uwagi i propozycje dotyczące treści artykułów. Słowa podziękowania za wieloletnią współpracę W. Górka skierował też do przedstawicieli firm, które od lat wybierają „Szkółkarstwo”, aby dotrzeć do klientów ze swoimi produktami. Zapewnił też, że czasopismo to będzie rozwijało się dalej z duchem czasu, a jakiekolwiek zmiany będą odpowiedzią na chęć dostosowania się do potrzeb czytelników i umocnienia jego pozycji na rynku.
 
 
Goście jubileuszu 25-lecia „Szkółkarstwa”; fot. I. Sprzączka
 
Miło nam także poinformować, że czasopismo „Szkółkarstwo” otrzymało od Związku Szkółkarzy Polskich prestiżową nagrodę Honorowego Zielonego Laura, którą w imieniu firmy Plantpress odebrał Wojciech Górka podczas uroczystego otwarcia wystawy „Zieleń to Życie”.
 
Wojciech Górka odebrał Honorowy Zielony Laur dla „Szkółkarstwa” z rąk Wojciecha Wróblewskiego, prezesa Związku Szkółkarzy Polskich; fot. I. Sprzączka
 
 
Fot. W. Górka
 
Fot. W. Górka

Ilona Sprzączka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię