Targi Ogrodnicze Gardenia 2012, czyli odrobina wiosny zimą

Choć na zewnątrz trwała kalendarzowa zima, w Poznaniu na Targach Ogrodniczych „Gardenia” (24-26 lutego) można było już poczuć odrobinę wiosny.

Tegoroczna, szósta edycja tej organizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie imprezy była zarazem największa z dotychczasowych – uczestniczyło w niej blisko 500 wystawców (przed rokiem około 350) z Polski, ale także Belgii, Białorusi, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Włoch.

Prezentowano m.in. materiał roślinny (przede wszystkim szkółkarski), środki produkcji dla branży ogrodniczej oraz akcesoria ogrodowe. Podczas pierwszego dnia targów, dostępnego dla profesjonalistów, 50-lecie istnienia obchodziła Szkółka Byczkowscy, na której stoisku obecne były trzy pokolenia szkółkarzy z tej rodziny (Jan, Zbigniew oraz Krzysztof).

Zwiedzający mogli obejrzeć pokazy florystyczne, a profesjonaliści wziąć udział w seminariach, poświęconych m.in. budowaniu motywacji pracowników oraz czynnikom wpływającym na ich postawę, a także promocji miast poprzez zieleń (seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa). Wystawę dopełniła ekspozycja ogrodów pokazowych Garte i Gardenii pt. przestrzeń wyobraźni, która obrazowała, jak w łatwy i naturalny sposób można stworzyć ciekawą i pobudzającą zmysły dzieci przestrzeń wypoczynku.

Wystawcy mogli skorzystać z nowej, zmienionej formuły przyznawania Złotego Medalu MTP. Miesiąc przed targami Komisja Konkursowa wyłoniła siedmiu laureatów tej nagrody. Wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się m.in. tulipanowiec amerykański ‘Edward Gursztyn’ (pierwsza odmiana tego gatunku o kulistym pokroju) ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Gursztyn oraz cis pośredni ‘Stefania’ ze Szkółki Kurowscy.

Jak co roku nie zapomniano o hobbystach. Poza atrakcjami na stoiskach, mogli oni m.in. ekspresowo zaprojektować swój ogród (w 10 minut w ramach Pogotowia Projektowego), dowiedzieć się jak pielęgnować rośliny w ogrodzie, w domu lub na balkonie na podstawie porad przedstawicieli firmy Bayer lub zdobyć autograf Mai Popielarskiej, gospodyni popularnego programu „Maja w ogrodzie”.

Fot. W.Górka

Related Posts

None found

Poprzedni artykułGrójeckie jabłko w tematycznej wiosce
Następny artykułDoroczne spotkanie Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.