W Brwinowie powstał ogród botaniczny

fot. UG Brwinów
W najbliższą sobotę 27 marca zostanie otwarty w parku miejskim w Brwinowie (powiat pruszkowski) ogród botaniczny. Postawiono na gatunki rodzime drzew, krzewów i bylin, którym towarzyszą liczne inne atrakcje.

„Zielona” kolekcja brwinowskiego ogrodu botanicznego liczy ponad 30 tys. roślin, w tym około 70 gatunków drzew, krzewów, bylin. Ich dobór opierał się głównie na ich pochodzeniu – wybrano gatunki rodzime, sprawdzone w naszych warunkach klimatycznych. Posadzono m.in. kaliny, jałowce, sosny, klony, świerki, róże, azalie oraz hortensje. Stworzono także zielnik oraz niewielki sad m.in. ze starymi odmianami jabłoni (’Kosztela’, 'Malinowa Oberlandzka’, 'Antonówka’).

fot. UG Brwinów

Dodatkową dekoracją są m.in. drewniane rzeźby – gigantyczne kasztany, żołędzie oraz orzechy laskowe. Najmłodsi mogą oddawać się zabawie na edukacyjnym placu zabaw, w którym znajdą np. piaskownicę archeologiczną z ukrytymi skamieniałościami. Atrakcją jest też zegar słoneczny odmierzający czas niezbędny do przejścia „zielonego” labiryntu. Cały teren ogrodu dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (znajdują się w nim m.in. tabliczki z napisami w języku Braille’a).

fot. UG Brwinów

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW kierunku rolnictwa ekologicznego
Następny artykułGrzegorz Szetyński (1960-2021)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.