bezpieczeństwo żywności
Produkcja żywności, która nie niszczy planety
Rosnąca wrażliwość konsumentów na zmiany klimatyczne wywołuje oczekiwanie, że również rolnicy i producenci rolni będą wdrażać więcej pro-środowiskowych standardów w uprawie roślin oraz hodowli zwierząt.
Rewizja globalnej strategii WHO na rzecz bezpieczeństwa żywności
Światowe Zgromadzenie Zdrowia na 73. sesji w 2020 roku przyjęło rezolucję "Wzmocnienie wysiłków na rzecz bezpieczeństwa żywności". Rezolucja powstała z inicjatywy Unii Europejskiej. Przygotowania do przyjęcia dokumentu były jednym z punktów szeregu posiedzeń Grupy Roboczej Rady Unii Europejskiej do spraw Kodeksu Żywnościowego.
Szczyt Systemów Żywnościowych ONZ 2021
Podczas Światowego Dnia Żywności Sekretarz Generalny ONZ António Guterres ogłosił zwołanie Szczytu Systemów Żywnościowych ONZ w drugiej połowie 2021 roku.
Ministrowie GV4+ o reformie WPR
19 czerwca odbyła się wideokonferencja ministrów rolnictwa państw Grupy Wyszehradzkiej poszerzonej o Bułgarię, Rumunię, Słowenię i Chorwację (GV4+). Spotkanie zorganizowane zostało przez Republikę Czeską, która przewodniczy aktualnie pracom Grupy.
Żywność nie jest źródłem koronawirusa
Obecnie nie ma dowodów na to, że żywność jest prawdopodobnym źródłem lub drogą przenoszenia koronawirusa – informuje Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (European Food Safety Authority, EFSA), który monitoruje sytuację dotyczącą pandemii COVID-19.
Żywnościowy think-tank zapleczem eksperckim dla branży i administracji
Polskie Forum Bezpieczeństwa Żywności to pierwszy w Polsce think-tank, który zajmuje się bezpieczeństwem i jakością polskiej żywności, a także jej promocją – powiedział Tadeusz Wojciechowski, prezes tej organizacji, podczas jej pierwszej debaty eksperckiej.
Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności
Dziś, po raz pierwszy, obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności (ŚDBŻ). Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w grudniu 2018 r. przyjęło rezolucję ustanawiającą to wydarzenie.
Fruit Quality Contract – 5 lat doświadczenia
Fruit Quality Contract to profesjonalny program ograniczania pozostałości w owocach. Przed pięcioma laty zainaugurowała go w Polsce firma Syngenta. O tym co udało się w tej materii osiągnąć i jakie efekty uzyskano mówiono podczas konferencji prasowej, która odbyła się 6 marca 2019 r. w Pabianicach k. Łodzi.