Za tydzień, 6 grudnia – 7. Konferencja Odmianowa

Jeszcze ‘Šampion’, czy już raczej ‘Gala’?  ‘Ligol’ czy Red Prince’?  Słodkie czy kwaśne? Dwukolorowe, czy jednobarwne?  To tylko niektóre z pytań, nad jakimi zastanawiają teraz nasi sadownicy. 6 grudnia na 7. Konferencji Odmianowej będzie okazja usłyszenia czegoś, na co jeszcze nie zwróciliśmy uwagi, poznania nowych faktów mogących pomóc w podejmowaniu decyzji.

Najważniejszym gatunkiem będzie oczywiście jabłoń, ale organizatorzy przewidzieli też czas dla truskawki, której deserowe odmiany są coraz chętniej uprawiane w podwareckich gminach.

Przed nowym sezonem przyda się odświeżenie wiadomości o możliwościach ochrony roślin. Znów najważniejsza będzie ochrona jabłoni. Tym bardziej, że – jak świadczą doniesienia prasowe – mamy jeszcze wiele do zrobienia w tych kwestiach, które decydują o jakości owoców mających być eksportowanymi w dalekie kraje. Dwa z wystąpień poświęcone będą zresztą tematyce nowych rynków zbytu dla naszych jabłek.
 
Uzupełnieniem, czy może raczej rozwinięciem tematyki wykładów będzie zaplanowana w drugiej części konferencji debata specjalistów.  Będą to : prof. Eberhard Makosz, Mirosław Maliszewski, Paweł Puncewicz, Michał Lachowicz, Piotr Korczak. Naszym czytelnikom zaproponowaliśmy przesłanie nam pytań, jakie chcieliby tym ekspertom zadać – te, które już otrzymaliśmy przekazaliśmy do ZZO Warka, organizatora spotkania. Nadal jest możliwość przesyłania swoich pytań – adres: kontakt@ogrodinfo.pl.

Orgaznizator konferencji – Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego „Warka” oraz sponsor – Syngenta, zapraszają w sobotę 6 grudnia od godz. 10.00. Miejsce w stosunku do poprzednich spotkań uległo zmianie – jest to budynek Centrum Szkolenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi k. Warki (Nowa Wieś 70A).

Więcej informacji oraz dokładny program konferencji na stronie www.odmiany.com.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSejm odrzucił poprawki Senatu do ustawy o ewidencji producentów rolnych
Następny artykułRossielhoznadzor bez wsparcia sąsiadów

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.