19. edycja targów AGRO SHOW

W miniony piątek 22 września w Bednarach k. Poznania (gm. Pobiedziska)  rozpoczęła się Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW.  Uczestniczy w niej około 800 wystawców, w tym ponad 100 z zagranicy. Na 150 tys. m2 powierzchni wystawienniczej prezentowali oni maszyny i inne środki do produkcji rolniczej, między innymi: nasiona i nawozy. Jej organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
Impreza ta jest zaliczana do największych tego typu plenerowych wystaw w Europie. Prezentacje maszyn oraz urządzeń rolniczych potrwają do poniedziałku 25 września. Tradycyjnie już podczas wystawy odbywa się pokaz maszyn w ringu, gdzie prezentowane są ładowarki, ładowacze czołowe i opryskiwacze. Prócz tego na pasie głównym odbywają się prezentacje maszyn, które opatrzone będą profesjonalnym komentarzem. Pokazy i prezentacje sprzętu co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony rolników. Wystawa to okazja, by zapoznać się ze szczegółami konstrukcyjnymi maszyn, ale także szansa na bezpośrednie spotkania i rozmowy z przedstawicielami producentów maszyn i urządzeń rolniczych.
 
Nie tylko maszyny i urządzenia
Wystawa jest także okazją do poruszenia ważnych tematów związanych z rolnictwem. W tym roku zaplanowano, między innymi, debaty na temat modernizacji gospodarstw rolnych przy wsparciu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a także debatę poruszającą problematykę ubezpieczeń w rolnictwie. Udział w nich zapowiedzieli eksperci z ARiMR, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRiR, WODR, a także przedsiębiorcy z branży i rolnicy. 
Podczas wystawy odbędą się finały konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych: „Mechanik na Medal” i „Młody Mechanik na Medal”, a także ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursie „Serwis na Medal”.
 
Atrakcje i udogodnienia dla zwiedzających
Jedną z wielu atrakcji tegorocznej wystawy jest Wioska Bezpieczeństwa, która ma być miejscem upowszechniania dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa życia i pracy na wsi. Program Wioski wypełnią, między innymi, kursy pierwszej pomocy. Pojawią się stoiska edukacyjne straży pożarnej i policji. Swój udział w Wiosce Bezpieczeństwa zapowiedzieli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W wiosce prezentuje się między innymi Sobiesław Zasada Centrum, które przygotowało symulator dachowania, symulator pasów czy mini szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Do interaktywnego świata wirtualnej rzeczywistości zaprosi firma Bayer. Odwiedzający Wioskę Bezpieczeństwa będą mieli możliwość poznania aplikacji „Wirtualnej farma”, dzięki której będzie można dowiedzieć się o bioróżnorodności i odpowiedzialnym stosowaniu środków ochrony roślin. 
 
AGRO SHOW – najważniejsze liczby:
– Wystawa została zorganizowana po raz pierwszy w 1999 roku
– co roku wystawia się tu ponad 800 firm, w tym 700 z Polski i 100 z zagranicy
– każdego roku w ciągu 4 dni Wystawę odwiedza około 150 tysięcy osób
– co roku rejestruje się  400 autokarów grup zorganizowanych
– powierzchnia wystawiennicza wynosi ponad 150 tysięcy m2
– cały obszar wystawy przekracza 120 ha
 
 
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł19. wystawa Agro Show wystartowała w piątek
Następny artykułOdmiany jabłek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.