Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
09.08.2018

Świat buduje szklarnie

Tagi:
W ostatnich miesiącach na całym świecie ogłoszono publicznie 201 nowych projektów budowy szklarni. Powstaną one w 35 krajach. Łączna powierzchnia planowanych projektów wynosi  4163 ha.
Sześćdziesiąt projektów realizuje się w 32 stanach USA. Całkowity planowany obszar to 642 ha. Po ich zakończeniu powierzchnia pod szkłem w USA  zwiększy się o ponad 70 procent w stosunku do obecnego obszaru uprawy warzyw w tym kraju. W Kanadzie zgłoszono 14 nowych projektów o łącznej powierzchni 253 ha. Bedzie to wzrost o 16% całkowitej powierzchni kanadyjskiej uprawy warzyw szklarniowych. Meksyk  ogłosił dziewięć nowych planów budowy na 332 hektarach, co da  10-procentowy wzrost całkowitej powierzchni jego upraw pod szkłem.

Wśród innych krajów zgłaszających nowe projekty jest Holandia z 12 planowanymi projektami obejmującymi 287 ha i Rosja z największym planowanym nowym obszarem  - 1000 ha w 23 nowych projektach. Dla Rosji jest to wzrost o 34 procent obecnego obszaru upraw szklarniowych. Chiny ogłosiły plany na 450 ha w pięciu projektach, co da im pięcioprocentowy wzrost (w szklarniach plastikowych). Australia zgłosiła 14 nowych projektów, na 385 ha. 

za: Cuesta Roble Consulting

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności