Rusza akcja „Przetestuj Zorvec™ za darmo”!

Dołącz do naszej akcji i przetestuj Zorvec za darmo!
Dołącz do naszej akcji i przetestuj Zorvec za darmo!
Corteva uruchomiła specjalny program dla producentów ziemniaków. Celem projektu jest przedstawienie działania fungicydu Zorvec™ Enicade™ w praktyce. W ramach programu firma przekaże bezpłatnie 40 pakietów tego innowacyjnego środka grzybobójczego zwalczającego zarazę ziemniaka. W zestawie znajdzie się dawka na 5 ha (0,75 l środka Zorvec™ Enicade oraz 10 kg środka Trimanoc DG do zastosowania jako mieszanina zbiornikowa) oraz zalecenia stosowania.

Aby otrzymać fungicyd wystarczy zgłosić się do programu wypełniając formularz na stronie https://my.corteva.com/zorvec-enicade.

Zorvec™ Enicade™ to fungicyd nowej generacji, który wyróżnia się niespotykaną wcześniej skutecznością w zwalczaniu zarazy ziemniaka. Środek charakteryzuje długie działanie nawet w wyjątkowo trudnych warunkach środowiskowych. Preparat działa dłużej o 3-4 dni w porównaniu z innymi środkami grzybobójczymi oraz jest odporny na zmywanie przez deszcz już po 20 minutach od aplikacji. Środek grzybobójczy zawiera substancję czynną o nazwie Zorvec™, która nie wykazuje odporności krzyżowej z innymi substancjami czynnymi fungicydów. Ponadto, zabezpiecza także nowe przyrosty roślin, co zapobiega wtórnemu rozprzestrzenianiu się choroby, ograniczając źródło infekcji na danym polu oraz zapewnia ochronę przed zarazą bulw przed zbiorem.

Środek stosować w tzw. bloku (2-3 zabiegi), po wykonaniu wcześniej zabiegów zapobiegawczych preparatami o działaniu kontaktowym lub kontaktowo-wgłębnym, w okresie intensywnego wzrostu masy wegetatywnej (od drugiej połowy czerwca lub na początku lipca) i kontynuować w okresie zawiązywania bulw (tuberyzacji).

Zachęcamy producentów ziemniaków do zgłaszania się do akcji oraz sprawdzenia na własnej plantacji jak działa Zorvec™ Enicade™„, – mówi Przemysław Szubstarski, dyrektor marketingu firmy Corteva, która organizuje akcję. – „Zaraza ziemniaka, która może zniszczyć nawet 70 proc. plonu, jest jednym z największych zagrożeń dla producentów ziemniaków. Nowym sposobem walki z tym groźnym patogenem jest fungicyd Zorvec™ Enicade™ o wyjątkowych właściwościach. Przyłączcie się do projektu, korzystajcie z naszego wsparcia i opowiedzcie o efektach pod koniec sezonu„.

Informacja prasowa Corteva. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Informacja prasowa Corteva.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSucho na polach…
Następny artykułKalafiory najdroższe od lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.