Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
21.01.2016

Konferencja Czereśniowa w Sandomierzu

Drugi dzień (28 stycznia) jubileuszowego, 25 Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu poświęcony jest czereśni. Omówione będą istotne zagadnienia związane z uprawą tego gatunku, ponieważ budzi ona w Polsce coraz większe zainteresowanie, a wymaga od sadowników wiedzy specjalistycznej i znacznego zaangażowania, także finansowego.
Wybór odmiany do uprawy nie jest łatwy, z uwagi na podział odmian na samopylne i obcopylne oraz konieczność właściwego doboru zapylaczy. Na zachodzie Europy zarówno sadownicy, jak i ich doradcy mają większe doświadczenie w tej dziedzinie i chętnie dzielą się wiedzą z polskimi kolegami. Tak będzie i tym razem.
 
Gerard Poldervaart, redaktor pisma EFM,  przybliży przydatność odmian czereśni do uprawy w Polsce. Trudności wynikające z zapylenia kwiatów oraz sposoby, jak im zaradzić, także będą szczegółowo wyjaśniane. Kolejnym zagadnieniem będzie ochrona czereśni przed chorobami i szkodnikami, w tym obecną już w Polsce muszką plamoskrzydłą Drosophila suzukii oraz przed ptakami, których z roku na rok w sadach przybywa.

Specjalnie na ten dzień wydawnictwo Plantpress przygotowało kolejny numer nowego czasopisma - „Czereśnia”. Mamy nadzieję, że wzbudzi ono zainteresowanie Czytelników, którzy przybędą na Jubileuszowe 25 Spotkanie Sadownicze w Sandomierzu.


25 Spotkanie Sadownicze Sandomierz odbędzie się 27 i 28 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sandomierzu przy ul. Patkowskiego 2A. Wstęp wolny, początek godz. 9.15 (środa) i 10.00 (czwartek). Program konferencji towarzyszącej targom można znaleźć tutaj. Więcej na ten temat: www.spotkaniesadownicze.pl
Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności