Agro Show 2014 już w najbliższy weekend

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW jest kompleksowym wydarzeniem plenerowym, organizowanym przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Impreza już w najbliższy weekend, w dniach  19-22 września, odbędzie się na terenie lotniska Bednary już po raz szesnasty.

Agro Show to obecnie silna marka wśród europejskich wystaw rolniczych.

Rolnicy mogą tu zobaczyć nie tylko nowości rynkowe – najnowsze maszyny i urządzenia rolnicze producentów wszystkich czołowych światowych i krajowych marek, ale również zapoznać się z szeroką ofertą kierowaną do całej, szeroko rozumianej branży rolniczej. Wystawa oprócz producentów maszyn i urządzeń przyciąga firmy zajmujące się produkcją nawozów, środków ochrony roślin, nasion, przedsiębiorstwa oferujące wyposażenie budynków inwentarskich czy podmioty świadczące usługi finansowe na rzecz rolnictwa i wiele innych. Znajdziemy tu – na przestrzeni 150 tys. m2 powierzchni wynajętej przez wystawców – pełną ofertę dla rolnictwa, którą na swoich stoiskach zaprezentuje blisko 800 wystawców z Polski i zagranicy.

Nieodłącznym i bardzo widowiskowym elementem wystawy są pokazy działających maszyn. Na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych będzie można zobaczyć ciągniki i maszyny podczas pracy, a także osobiście sprawdzić ich działanie. Zwiedzający dostaną okazję do porównania różnych rozwiązań technicznych i poznania ich wpływu na jakość pracy maszyn, czy nawet testowania różnych technologii. Natomiast w tzw. ringu prezentowane będą wybrane nowości wystawy, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe, opryskiwacze oraz rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego.

W trakcie wystawy, jak każdego roku, rolnicy będę mieli możliwość uzyskania wyczerpujących informacji w jednym z punktów doradczych agend rządowych, w tym między innymi: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnej, Agencji Rynku Rolnego, Państwowej Inspekcji Pracy, KRUS oraz Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

Na zwiedzających będzie czekało wiele atrakcji i imprez towarzyszących, takich jak: finały i rozstrzygnięcia konkursów organizowanych i prowadzonych przez Izbę: „Mechanik na Medal”, „Młody Mechanik na Medal”, Podsumowanie XII edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014”, sesje seminaryjne czy Centrum Nowoczesnego Rolnictwa.

Według statystyk prowadzonych przez PIGMiUR co roku na Agro Show przyjeżdża blisko 150 tys. osób, które chcą zapoznać się z najnowszą ofertą dla rolnictwa.

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNowe rekompensaty… tylko za 18 tys. ton jabłek i gruszek
Następny artykułPrognoza zbiorów brzoskwiń w UE 28

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.