Agro Show 2016 rozpoczęte

Fot. R. Szeleźniak
W piątek 23 września rozpoczęła sie 18 edycja Międzynarodowej Wystawy Agro Show. W ciągu czterech dni wystawowych w Bednarach koło Poznania zaprezentuje się ponad 800 firm. To największa w Europie plenerowa wystawa rolnicza.

Jak informuje organizator, teren wystawy obejmuje ponad 120 hektarów a wystawcy mają do dyspozycji ponad 150 tys. m2 powierzchni wystawienniczej.

Pokazy maszyn
Tradycyjnie już Agro Show towarzyszą pokazy maszyn. Prezentacje na ringu opatrzone będą profesjonalnym komentarzem, a zaprezentują się na nim: opryskiwacze, ładowacze czołowe i ładowarki oraz agregaty uprawowo – siewne, które następnie przejadą na indywidualne poletka. Tam każdy zainteresowany będzie mógł dopytać o szczegóły techniczne i zobaczyć maszynę podczas pracy.

Na pasie startowym prezentowana jest cała gama maszyn rolniczych. W sumie organizator przewidział kilkanaście ekspozycji. W wyznaczonych godzinach od piątku do niedzieli odbywają się prezentacje tych maszyn, które opatrzone są krótkim opisem i komentarzem.

Seminaria i dyskusje
W sobotę 24 września po raz drugi w historii AGRO SHOW, wspólnie z redakcją TVP1, zostanie przeprowadzona AGRO Debata. Jej temat to „PROW 2014-2020 – jak optymalnie wykorzystać szansę na rozwój i modernizację gospodarstw”. 

Prócz debaty również w sobotę przewidziany jest cykl wykładów organizowany przez Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych. Fachowcy z instytutu opowiedzą o różnych sposobach organizowania działań i procesów w rolnictwie w taki sposób, aby dawały jak największe efekty pracy przy jak najmniejszych jej nakładach. Zostaną zaprezentowane poszczególne metody wprowadzania oszczędności w gospodarstwach rolnych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań i technologii.
 
Równie ważnym tematem, poruszonym podczas wystawy AGRO SHOW 2016, będzie kwestia nowoczesnej agrotechniki, jej wpływu na zwiększenie bezpieczeństwa w rolnictwie i ogólnych zasad ochrony gleb. Seminarium będzie kontynuacją projektu „Wioski Bezpieczeństwa” z 2015 r. organizowanego wspólnie przez pomysłodawców AGRO SHOW i przedstawicieli firmy SSAB. Seminarium „Nowoczesne Rolnictwo – wyzwania i rozwiązania” odbędzie się w niedzielę 25 września.

Organizator Agro Show, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, zaprasza do Bednar koło Poznania do poniedziałku 26 września. Godziny otwarcia wystawy: piątek – niedziela 9.00-17.00, poniedziałek 9.00 – 13.00.

mp

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Related Posts

None found

Poprzedni artykułLepsze plonowanie ziemniaków w Unii
Następny artykułWnioski na wycofywanie owoców i warzyw od 30 września

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.