W Bednarach trwa Agro Show

W czwartek w Bednarach wystartowała międzynarodowa wystawa Agro Show. To już 20 edycja tej największej plenerowej ekspozycji rolniczej w Europie. W tym roku trwa do niedzieli 23 września.

Jak podają organizatorzy (Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych), bierze w niej udział 750 wystawców, w tym 120 z zagranicy. Powierzchnia wystawiennicza to 150 tys. m.kw; cała powierzchnia wystawy to 120 hektarów.

Podczas wystawy AGRO SHOW 2018 w Bednarach pokazy maszyn będą odbywać się w nowej formule. Na polu pokazowym maszyny zaprezentowane zostaną w dwóch blokach: „Rolnictwo precyzyjne” i „Technika siewu zbóż w systemie uproszczonym”.

Jak co roku podczas trwania wystawy odbędą się debaty. Ich tegoroczne tematy to:

  • piątek 21 września godz. 14:00: Agrotronik – zawód z dużymi perspektywami? Czy warto kształcić się w tym kierunku, szanse na rynku pracy?
  • sobota 22 września godz. 12:00: Rozwój polskiego rolnictwa w perspektywie ostatnich 20 lat. Czy możliwy jest dalszy szybki rozwój branży w najbliższej przyszłości?
  • niedziela 23 września godz. 12:00: PROW 2014-2020 – aktualny stan i prognozy do końca okresu budżetowego. Jak efektywnie wykorzystać wsparcie na modernizację gospodarstw rolnych?
Wystawa odbywa się na terenie lotniska w Bednarach (gm. Pobiedziska), otwarta jest od czwartku do niedzieli (20-24.09) w godz. 9.00-17.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
 
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOgraniczenie nicieni w uprawie pietruszki
Następny artykułZSRP po protestach: są szanse na podniesienie cen jabłek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.