Agro Show – największa w Europie plenerowa wystawa rolnicza

Na Agro Show 2015
Przed nami osiemnasta edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show, która organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 23-26 września w Bednarach koło Poznania.

Agro Show od lat postrzegane jest przez branżę jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych polskich oraz zagranicznych marek. Podczas 4 dni Wystawy rolnicy przybywający do Bednar będą mieli możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Ponadto będą mogli spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji oraz agencji związanych z branżą rolniczą. Na przestrzeni lat Agro Show stało się ważną platformą do poszerzania wiedzy, wymiany poglądów, kontaktów i doświadczeń. Podczas każdej kolejnej edycji wprowadzane jest wiele ulepszeń i nowości po to, aby wszyscy zwiedzający mogli znaleźć tutaj coś dla siebie.

Prezentacja maszyn podczas pracy
Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jako pierwsza w Polsce wprowadziła pokazy maszyn w akcji na wolnym powietrzu. Bardzo szybko stały się one najbardziej widowiskowym elementem Wystawy, organizowanym cyklicznie. Tylko tutaj można obejrzeć działające maszyny z wybranej grupy asortymentowej oraz samodzielnie przekonać się jak sprawdzają się w polu. Podczas AGRO SHOW organizowane są bowiem liczne ekspozycje pokazowe na poletkach i na specjalnie przygotowanym ringu. Fani nowinek technicznych i technologicznych co roku są zaskakiwani przez producentów maszyn, starających się w efektowny sposób pokazać działające maszyny i zorganizować dobre show, również z komentarzem moderatorów. Formuła pokazów i prezentacji maszyn z roku na rok jest udoskonalana.

Pokazy agregatów uprawowo-siewnych
W tym roku będą miały miejsce pokazy agregatów uprawowo-siewnych. Każda prezentacja składać się będzie z dwóch części. Pierwsza odbędzie się na ringu, gdzie zgłoszone do pokazu maszyny zaprezentują się zwiedzającym. Ta część opatrzona będzie profesjonalnym komentarzem. Następnie wszystkie agregaty uprawowo-siewne przejadą na niewielkie indywidualne poletka o wymiarach 20×100 m2 i tam odbędzie się dalsza ich prezentacja. Tutaj każdy z zainteresowanych rolników będzie mógł indywidualnie dopytać o szczegóły maszyny, zobaczyć ją z bliska, obejrzeć rozwiązania techniczne, zobaczyć jak działa.

Konkursy, seminaria i Agro Debata
Izba od lat mocno stawia na edukację i szerzenie fachowej wiedzy branżowej. Podczas AGRO SHOW odbędą się finały organizowanych przez nas ogólnopolskich konkursów „Mechanik na Medal” (V edycja) i „Młody Mechanik na Medal” (IV edycja), a także ciekawe seminaria skierowane do rolników.

W niedzielę 25 września odbędzie się cykl seminariów na temat zasad bezpieczeństwa. Tutaj oddzielne seminaria dla rolników organizujemy wspólnie z firmą SSAB. Będzie to kontynuacja Wioski Bezpieczeństwa, którą wspólnie organizowaliśmy w 2015 roku.
Okazją do dyskusji będzie również druga z cyklu „Agro Debata”, którą przygotowujemy razem z redakcją rolną TVP1. Tegoroczna Debata odbędzie się w sobotę 24 września i dotyczyć będzie optymalizacji produkcji w rolnictwie – uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in. jak zmniejszać koszty i optymalizować produkcję. Tego samego dnia bezpośrednio po debacie pracownicy Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych z Poznania powiedzą o optymalizacji kosztów w prowadzeniu gospodarstwa.

Agro Show – najważniejsze liczby:

  • zorganizowana po raz pierwszy w 1999 roku
  • co roku wystawia się tu ponad 800 firm, w tym 100 przedsiębiorstw z zagranicy
  • w ciągu 4 dni wystawę odwiedza około 150 tysięcy osób
  • co roku 400 autokarów grup zorganizowanych
  • powierzchnia wystawiennicza wynosi ponad 150 tysięcy m2
  • cały obszar wystawy przekracza120 ha.

Patronat honorowy nad tegoroczną wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Wystawa organizowana jest w miejscowości Bednary w gminie Pobiedziska, 25 km od Poznania. Szybki dojazd dzięki autostradzie A2 i drodze ekspresowej S5.

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Related Posts

None found

Poprzedni artykułGrusza z Wilanowa
Następny artykułŚwięto Warzyw w Bogucicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.