Arysta LifeScience liderem na rynku biostymulatorów

W czwartek 27 marca na 12-tej międzynarodowej konferencji NewAg w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Arysta LifeScience, poświęcona m.in. przejęciu przez Arystę francuskiej firmy Goëmar - wiodącego producenta biostymulatorów.

Prestiżowa konferencja New AG, po raz pierwszy odbywająca się w Europie Środkowo-Wschodniej, była znakomitą okazją do poinformowania o przejęciu przez Arysta LifeScience grupy Goëmar z BeCapital oraz Pachel Industries. Firmy połączyła wspólna wizja przewodzenia na rynku biostymulatorów. – Przejęcie firmy Goëmar to krok milowy dla kontynuacji rozwoju Arysta LifeScience w szybko rozwijającej się sferze biorozwiązań. Celem firmy Arysta LifeScience jest umocnienie jej wiodącej roli w dziedzinie biorozwiazań. – powiedział Wayne Hewett, pełniący obowiązki CEO w firmie Arysta LifeScience. Jean-Pierre Princen, Chief Executive Officer firmy Goëmar dodał: jesteśmy podekscytowani wejściem do firmy Arysta LifeScience. Uzupełniająca natura naszych dwóch przedsiębiorstw da nam dodatkowe możliwości do kontynuacji wyjątkowego rozwoju, którego doświadczyliśmy w ostatnich latach. Dodatkowo, połączone siły dwóch portfolio w dziedzinie biostymulacji oraz biokontroli tworzą wiodącego gracza w tym dynamicznym i rosnącym segmencie. Goëmar wnosi do firmy Arysta LifeScience ponad 40 lat doświadczeń oraz rozwiązań technicznych z zakresu biokontroli, z dużym portfolio mocno zróżnicowanych produktów.

Paula Pinto, szefowa marketingu Arysta LifeScience Corporation zaprezentowała m.in. nową stronę internetową poświęconą biostymulatorom i aktywatorom. Po wersji globalnej serwisu to drugi wariant językowy, przeznaczony na lokalny rynek. Polski serwis dostępny pod adresem http://pl.cropbenefits.com przeznaczony dla rolników i sadowników w przystępny sposób prezentuje biostymulatory i aktywatory, m.in. Asahi SL, Goemar BM86, Forthial. Użytkownicy witryny mogą zapoznać się z korzyściami ze stosowania tych preparatów w poszczególnych procesach i fazach wzrostu roślin.

Hisaya Kobayashi – jako szef Business Unit Japonii i Europy Środkowej/ Wschodniej (JCEE) przedstawił tą stosunkowo nową jednostkę organizacyjną Arysta LifeScience działającą na rynkach: Japonia, Korea Południowa, Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia, Rosja, Ukraina i Kazachstan. Obecnie biostymulatory stanowią 15% sprzedaży Arysty w Europie Środkowo-Wschodniej wśród nich znajdują się m. in. Atonik (w Polsce pod nazwą Asahi SL), Inca, Delsol oraz preparaty Goëma. Jak wspominał Hisaya Kobayashi „Arysta LifeScience JCEE planuje dalszy intensywny rozwój sektora biostymulatorów w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Hisaya Kobayashi

O tym, jak istotne dla firmy jest rozwijanie oferty i zwiększenie dostępności biostymulatorów, świadczy fakt, że z początkiem roku Arysta zatrudniła sześciu przedstawicieli regionalnych, którzy zajmują się profesjonalnym doradztwem i sprzedażą tych preparatów. Nowa strona internetowa poświęcona biostymulatorom jest komplementarnym działaniem i zarazem kolejnym sposobem dotarcia do producentów. – Naszym celem jest nie tylko utrzymanie pozycji lidera w tym segmencie rynku – mówił dr Jerzy Pątek, prezes zarządu Arysta LifeScience Polska – ale także stworzenie doskonale rozwiniętej sieci dystrybucyjnej. Będziemy też umacniać relacje z rolnikami poprzez wsparcie marketingowe i programy lojalnościowe. Chcemy, aby Arysta była postrzegana jako firma innowacyjna, która szybko reaguje na potrzeby klientów – dodał Piątek.

Na zakończenie dr Jerzy Pątek opowiedział krótko o nowościach w ofercie Arysta Lifescience Polska, m.in. o preparacie Vaxiplant – szczepionce dla roślin; Delsol – preparacie stymulującym wzrost i plonowanie roślin a także aktywującym życie mikrobiologiczne gleby; FloreduX – do wczesnego przerzedzania drzew owocowych głównie jabłoni, FINISH SX 40 SG – chwastobójczym środku do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych oraz preparacie Arrest – sklejającym łuszczyny i strąki rzepaku.

Dr Jerzy Pątek

Konferencja zakończyła się serią pytań zadawanych m.in przez osoby śledzące wydarzenie w Internecie poprzez transmisję online.

Źródło: materiały firmy

Przeczytaj również: Arysta LifeScience przejmuje firmę Goëmar

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWiejską żywność coraz częściej można zamówić przez internet
Następny artykułMakhteshim-Agan Poland zmieniła nazwę na „Adama Polska”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.