Piwa z dodatkiem owoców jagodowych

Owoce jagodowe to najpopularniejsza grupa polskich owoców używanych przez rzemieślniczych piwowarów. Obok truskawki, maliny, czarnej porzeczki, warzone są piwa z aronią, agrestem, jeżyną, żurawiną, jagodą kamczacką oraz czerwoną porzeczką.

W ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” organizowane są 3 weekendowe akcje zapraszające konsumentów w całej Polsce na piwa truskawkowe, malinowe oraz porzeczkowe. To prawdziwa „jagodowa sztafeta” trzech szalenie lubianych przez piwowarów owoców.

13-16 czerwca – Weekend piw truskawkowych,
18-21 lipca – Weekend piw malinowych
29 sierpnia-1 września – Weekend piw porzeczkowych.

Promujemy modną branżę, która stawia na jakość i przetwarza owoce jagodowe. Przybliżamy miłośnikom owoców jagodowych kraft i zapraszamy do najlepszych pubów. Wzrost świadomości dynamicznego rozwoju polskiego piwowarstwa rzemieślniczego jest ważny, dla wszystkich którzy promują jakościowe podejście do życia. Naturalne produkty, smakową otwartość i kreatywność. Organizacja weekendów piw owocowych to okazja do poszerzenia rynku, zaproszenia do pubów nowych ludzi, poznania owocowej oferty. Liczymy, że projekt spodoba się i na stałe wpisze w letni kalendarz – mówi Witold Boguta, Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Milkshake z polskimi owocami poproszę!
Owoce jagodowe były historycznie pierwszym popularnym dodatkiem do piw mających przypominać owocowy Milkshake. W roku 2017 stanowiły blisko połowę dodatków (46%). Wśród najczęściej dodawanych owoców były m.in. maliny, truskawki.

W roku 2018 polskie browary nie oszczędzały na owocach dodawanych do piw – szczególnie do tych w stylu Milkshake IPA oraz Sour Ale. Utrzymała się moda na 'milkszejki’, a piwa kwaśne zaczęły zajmować coraz więcej miejsca na sklepowych półkach – podaje blog Piwna Zwrotnica, analizujący trendy oraz nowości wypuszczane przez polskie browary.

Serie Milkshake IPA oraz Berliner Weisse cały czas się rozwijają. Ponieważ piwa kwaśne są świetne jako aperitif, ich sprzedaż jest już praktycznie całoroczna. Mówimy o prawdziwym fenomenie piw owocowych, w szczególności z dodatkiem owoców jagodowych. Od lat budujemy most pomiędzy piwem i owocami. Warzymy piwa w oparciu o wszystkie najpopularniejsze owoce jagodowe – mówi Arletta Ziemian z Browaru Stu Mostów, jednego z bardziej doświadczonych w Polsce browarów wykorzystujących owoce jako dodatek.

Piwa owocowe zostały świetnie przyjęte przez rynek krajowy i rynki zagraniczne. To już nie eksperyment. To bardzo mocny trend, nie tylko krajowy. Mają olbrzymi potencjał eksportowy i wizerunkowy. Ważne by plantatorzy wiedzieli, że piwowarstwo to dobry partner. Rzemieślnicy potrzebują najwyższej jakości owoców i wiedzy o odmianach. Razem robimy piwa bardzo ciekawe i bardzo polskie. Takie, które cieszą podniebienia i rozsławiają Polskę. Talenty piwowarów i nasze polskie kompetencje uprawy owoców, które – pamiętajmy – też są naszą eksportową wizytówką – mówi Grzegorz Ziemian z Browaru Stu Mostów.

Modę na owoce jagodowe stworzył ART#8 Strawberry Berliner Weisse. Trend podbił SALAMANDER Blackcurrant Berliner Weisse – owoc współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Plantatorów Czarnych Porzeczek. Był promowany w 15 krajach. SALAMANDER Blueberry Berliner Weisse był prezentowany na największych targach owocowych na świecie Fruit Logistica (luty 2018) oraz na Global Berry Congress w Rotterdamie (marzec 2018). Warzony wspólne z plantatorami Polish Berry Cooperative – ART#16 Blueberry Foreign Extra Stout NITRO był oficjalnym piwem największej na świecie Konferencji Borówkowej 2018. Konferencji organizowanej corocznie w Polsce! Wspólnym piwem plantatorów malin i wrocławskich piwowarów jest WRCLW Raspberry Rye RIS. Mocny Russian Imperial Stout, z nutami kawy i czekolady, z dodatkiem naturalnego, tłoczonego soku z polskich, soczystych malin. Powstało nowe, intensywne piwo, kolejny eksportowy hit.

Zapraszamy na weekend piw truskawkowych!
W ramach pierwszego etapu promocji zapraszamy do tworzenia wydarzeń promujących piwa truskawkowe.

Oto pierwsze puby, które zadeklarowały plan ich organizacji.
• Bydgoszcz – Kraftodajnia
• Gdańsk – Loft oraz Pub Browar Spółdzielczy
• Gdynia – Beczka Chmielu
• Sopot – No. 5
• Kalisz – Piana
• Kraków – Colombe Beer & Food, MuliQulti, Omerta
• Lublin – Św. Michał
• Łódź – Pub Browar Spółdzielczy
• Świdnica – Ambasada San Escobar
• Warszawa – Jabeerwocky, A Może Pifko? Pub, Hoppiness, Cuda na Kiju oraz Drugie Dno
• Wrocław – Craftova, Szynkarnia oraz La Famiglia.
Lista będzie sukcesywne uaktualniana.

Zapraszamy na Weekend piw truskawkowych, 13-16 czerwca!

Promocja owoców jagodowych odbywa się w ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” Kolejne weekendowe akcje zapraszające na piwa malinowe i porzeczkowe odbędą się w lipcu oraz na przełomie sierpnia – 1 września. Współpraca plantatorów i piwowarów to kolejny pomysł obu branż na wymianę doświadczeń i promocję walorów różnych odmian.
Kooperacja producentów i przetwórców to sprawdzony przepis na powstanie nowych produktów. Produkcja owoców jagodowych i piwny kraft to przykłady wybitnych kompetencji produkcyjnych i sukcesów eksportowych.

Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKomunikat Sadowniczy Timac Agro Polska z dnia 03.06.2019
Następny artykułKomunikat Sadowniczy zalecenia PROCAM z 04.06.2019

1 KOMENTARZ

  1. W sumie.. Dobry pomysl.. Somersby i inne.. Szkoda ze moje ulubione miodowe nie ma takiej alternatywy od Perły. Swietna cena dobre ochlodzenie i smak swietny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.