10 lat florystyki w Krakowie

Florystycznie
We wtorek, 3 września w godzinach od 10:00 do 16:30 na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa w Krakowie (al. 29 Listopada 54) odbędzie się konferencja pt. „10 lat Studiów Podyplomowych FLORYSTYKA”. 

W programie przewidziano między innymi otwarcie ogrodu z roślinami sensorycznymi, degustację wina z Winnicy Uniwersytetu Rolniczego, poznawanie tajników laboratorium in vitro oraz prezentację roślin biblijnych.

Celem wydarzenia jest wymiana poglądów i doświadczeń z dziedziny ogrodnictwa ozdobnego, florystyki i hortiterapii. Uczestnicy konferencji poznają m.in. różnice pomiędzy florystyką i bukieciarstwem, a także będą mieli okazję uczestnictwa w specjalnie na tę okazję przygotowanych warsztatach o następującej tematyce:

1. Rozmnażamy rośliny w laboratorium in vitro
2. Próbujemy wina z uniwersyteckiej winnicy
3. Obserwujemy rośliny w uniwersyteckim ogrodzie
4. Poznajemy rozmaite narzędzia ogrodnicze
5. Rośliny biblijne i róże ogrodowe – warsztaty w kolekcji roślin ozdobnych
6. Farbujemy rośliny do suchych kompozycji

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa kompozycji kwiatowych wykonanych przez abiturientów dziesiątej edycji studiów podczas egzaminu dyplomowego (prace można oglądać na parterze budynku WBiO).

za: ur.krakow.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułUkraińska plantacja derenia
Następny artykułŚwięto Dalii w Holandii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.