Dekoracje z pelargonii w ogrodzie

Dekoracja pelargonie
fot. Pelargonium for Europe
Pelargonie należą do najpopularniejszych roślin wykorzystywanych do dekorowania balkonów i tarasów. Wiele z nich przydatnych jest do sadzenia na rabatach, ale nie tylko - bo posadzonymi w pomysłowe pojemniki można oryginalnie ozdobić przestrzeń ogrodową. Kwiaty pelargonii okazują się też ciekawym dodatkiem w czasie przyjęć organizowanych na wolnym powietrzu.

Ten pomysł DIY bazuje na zestawieniu ze sobą białych i różowych pelargonii z kontrastującą zielenią oraz turkusowymi i beżowymi doniczkami. Ta wyjątkowa dekoracja jest bardzo łatwa do wykonania. Potrzebne są do niej: rozrośnięte pelargonie, słoiki różnej wielkości, wodoodporne farby w spreju, pasujące wstążki i wodoodporny czarny zakreślacz. Na puste słoiki nanosimy farbę, w ich górnej części przewiązujemy wstążki, a następnie malujemy litery, które po ustawieniu słoików w odpowiedniej kolejności złożą się w napis. Do wnętrza słoików wstawiamy doniczki z pelargoniami i innymi roślinami.

Dekoracje z pelargonii 2
fot. Pelargonium for Europe

Stare okiennice mogą nabrać innego wyglądu, jeśli wykorzystamy je jako ogród wertykalny. W tym wypadku doniczki z pelargoniami umieszczamy w osłonkach wykonanych z ceraty. Należy w tym celu użyć kilku wyciętych prostokątów z ceraty o wymiarach 50 x 24 cm, maszyny do szycia lub igły z nitką, szczypiec do oczek, oczek i haczyków do zawieszenia. Aby zrobić takie woreczki, zszyj ze sobą z trzech stron kawałki ceraty o wymiarach 50 x 24 cm. Następnie odwróć je na drugą stronę, aby ukryć szwy. Wykonaj oczka po prawej i lewej stronie a następnie zawieś je na haczykach.

Dekoracje z pelargonii 3
fot. Pelargonium for Europe
Dekoracje z pelargonii3
fot. Pelargonium for Europe

Wkopane częściowo w ziemię, pomalowane na biało stare opony, traktowane jako kwietnik, to wyjątkowo nietrafiony pomysł wielu właścicieli ogrodów. A gdyby jednak spojrzeć na opony świeżym okiem i wykorzystać je jako półkę do ustawienia kompozycji kwiatowej, zawieszoną np. na płocie? W tym celu dobrze się sprawdzi zestaw złożony z pelargonii rabatowej i bluszczolistnej.

Dekoracje z pelargonii 4
fot. Pelargonium for Europe

Jako oryginalny kwietnik możemy też wykorzystać stare koła od roweru, z których zdejmujemy opony, a pozostałe elementy malujemy farbą w kontrastowym kolorze. Gotowe koła podwieszamy do sufitu altanki lub dachu na tarasie, a do nich przyczepiamy na sznurkach wstawione do puszek doniczki z pelargoniami. Taki kwiatowy żyrandol na pewno będzie zachwycał zarówno domowników, jak i gości.

Dekoracja z pelargonii6
fot. Pelargonium for Europe

Czy mają Państwo stare, niepotrzebne garnki? Z nich także można stworzyć ciekawą atrakcję ogrodową. Wystarczy je stabilnie zawiesić, a do środka wstawić doniczki z dobrze rozrośniętymi pelargoniami.

Dekoracje z pelargonii8
fot. Pelargonium for Europe

Kompozycje kwiatowe zamieniają zwykły stół w eleganckie, uroczyste nakrycie. W okresie letnim wybór kolorowych kwiatów jest ogromny, nieliczne jednak występują w tak różnorodnych odmianach jak pelargonie. Ich kwiaty cięte mogą być ozdobą stołu, talerzy, sztućców itd. Możemy też zaskoczyć gości podając napój schłodzony kostkami lodu z zamrożonymi w nich jadalnymi kwiatami pelargonii.

Dekoracje z pelargonii9
fot. Pelargonium for Europe
Dekoracje z pelargonii10
fot. Pelargonium for Europe

Więcej informacji i szczegółowe instrukcje można znaleźć na stronie www.pelargoniumforeurope.com oraz na profilu na Facebooku MojaPelargonia

Na podstawie informacji Pelargonium for Europe, kampanii unijnej Europe in Bloom

Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa założona przez europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis / P. van der Haak Handelskwekerij, Geranien Endisch, Selecta One oraz Syngenta Flowers. Powstała w 2016 r. w celu promowania pelargonii i wspierania długofalowej sprzedaży w Europie. Działania Pelargonium for Europe rozpoczęły się w 2017 r. w Niemczech, Austrii, Francji, Niderlandach, Polsce i we Włoszech, są wspierane ze środków Unii Europejskiej jako część kampanii „Europe in Bloom”.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNa straży bioróżnorodności
Następny artykułINTERMAG korzysta z wynalazków naukowców UMCS w Lublinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.