Konsumenci wybrali tę pelargonię

Pelargonia (Pelargonium sp.) Dark Caliente® Fire, wyhodowana w firmie Syngenta/FloriPro Services®, została uznana za najlepszą roślinę balkonową uprawianą w pojemnikach w przeprowadzanych co roku testach w ogrodach Wisley Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego (Royal Horticultural Society – RHS).

Odmiana ta pokonała w rywalizacji 74 inne kandydatki do tytułu „People’s Choice”. Zachwyciła ona m.in. „pięknym, intensywnie czerwonym kolorem kwiatów”, „znakomitym wyglądem nawet podczas deszczowej pogody” i „bardzo intensywnym i długim kwitnieniem”.
 
Alex Rhodes z firmy Syngenta/Flori-Pro Services® wyraził dumę z wyróżnienia pelargonii Dark Caliente® Fire i dodał, że otrzymany tytuł jest dowodem tego, że odmiana ta sprawdza się dobrze nie tylko w produkcji, lecz również znakomicie prezentuje się posadzona w miejscach docelowych przez cały sezon.


Pelargonia Dark Caliente® Fire; fot. mat. prasowe Syngenta/FloriPro Services

IS

Informacja pochodzi z numeru 2/2017 „Hasła Ogrodniczego”

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDo końca marca plan restrukturyzacji spółki Owoc Sandomierski
Następny artykuł10 porcji warzyw i owoców dziennie najbardziej przedłuża życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.