Tulipany podwójne kwiatami cebulowymi roku

Tulipan podwójny odmiany Dream touch
W tym roku tytuł ten otrzymał tulipan podwójny. Rośliny wytwarzają pięknie pachnące kwiaty z dużą liczbą płatków. Wisienką na torcie jest to, że tulipany podwójne rozkwitają nie tylko raz w roku na wiosnę, ale także później.  
 
Tulipany podwójne mają więcej niż sześć płatków, co różni je od innych tulipanów. Ich kwiaty z łatwością mogą osiągać średnicę 10 cm. Tulipany podwójne dzielą się na dwie klasy: wczesne i późne. Ponieważ obfitość płatków u kwitnących późno tulipanów podwójnych nadaje im wygląd piwonii znane są też jako tulipany piwoniowe. 
 
Tulipany podwójne wczesne zaczynają kwitnąć w kwietniu i maju. Ich łodygi są krótkie i mocne, dzięki czemu są bardziej odporne na działanie wiatru i deszczu. Późno kwitnące tulipany podwójne wytwarzają wyższe łodygi i rozpoczynają kwitnienie w maju. 
 
Za: ibulb.org

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRynek snacków owocowych w USA
Następny artykułNowy sposób na łamiące embargo firmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.