W Stambule rozłożono największy na świecie dywan z tulipanów

W Stambule na historycznym placu Sultanahmet rozkwitł wielki dywan z tulipanów - kwietnik ułożony z ponad pół miliona żywych kwiatów, tworzących misterny wzór. Według władz miejskich ten tulipanowy dywan jest największy na świecie.
Kwietnik powstał w ramach 10. już Stambulskiego Festiwalu Tulipanów. Otworzono go w miniony weekend, a można go oglądać do 26 kwietnia. Zajmuje przestrzeń ponad 1,2 tys. metrów kwadratowych – podał dziennik „Daily Sabah”.
 
Czerwone i różowo-fioletowe kwiaty tworzą tło dywanu, intensywnie żółte tulipany wykorzystano, by powstał na tym tle dekoracyjny geometryczny ornament.
 
Chociaż tego rodzaju kwietne dywany z kwiatów ciętych powstają na całym świecie, ten w Stambule jest największym ułożonym z kwiatów żywych – podkreślił podczas otwarcia burmistrz Kadir Topbas. Przypomniał, że tulipany to część kultury tureckiej i pojawiają się w sztuce użytkowej, ceramice, tkaninach, w malarstwie i literaturze.
 
W ramach Festiwalu Tulipanów w tym roku w całym Stambule, w tym w miejskich parkach, zasadzono łącznie 30 milionów tych kwiatów. Pięć milionów wyhodowano w rejonie Stambułu, a 25 milionów przywieziono z Anatolii.

za:  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułO aktualnych problemach rynku środków ochrony roślin
Następny artykułFungicyd przeciwko rdzy maliny…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.