Słaby zbyt jabłek w Rosji

Spożycie jabłek w Rosji 2018/2019
Okres Nowego Roku i następujących po nim prawosławnych świąt Bożego Narodzenia jest w Rosji tradycyjnie czasem ożywienia handlu – także owocami. W bieżącym sezonie handlowcy i sadownicy są jednak zawiedzeni słabym popytem na jabłka.

Nie notuje się zwykłego ożywienia koniunktury, a w hurtowniach i u sadowników są jeszcze duże zapasy jabłek, których przydatność do handlu jest już mocno problematyczna. I jedni i drudzy usiłują jednak wypchnąć te owoce na rynek, co kończy się spadkami cen owoców do poziomu około 25 rubli za kilogram (0,36 $/kg).

Jabłka wyższej jakości są przetrzymywane w chłodniach – na rynku jest na nie niewielki popyt i spotykają się tam z konkurencją z importu. Cena dobrych jabłek to teraz około 30-60 rubli (0,44-0,88 $/kg). Ceny owoców z Mołdawii czy Białorusi są takie same. Rosyjscy konsumenci wybieraja przy tym raczej odmiany zielone niż czerwone.

za: fruit-inform.com ( https://www.sad24.pl/slaby-zbyt-jablek-w-rosji/ )

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOgraniczyć uwiąd papryki
Następny artykułTurcja najaktywniejsza na rynku eksporterów jabłek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.