Komunikaty-Sadownicze-NOWY-765×100

Spotkanie Sadownicze po raz 24

Marek Kawalec powitał przybyłych gości; fot. P. Grel
Rozpoczęło się 24 Spotkanie Sadownicze Sandomierz. Hala widowiskowo-Sportowa przy ul Patkowskiego gości w tym roku ponad stu wystawców środków produkcji sadowniczej. Spotkanie to również konferencja sadownicza, dziś poświęcona głównie jabłku, w czwartek uprawie wiśni pod zbiór maszynowy.

Gości powitał główny organizator spotkania, prezes wydawnictwa Plantpress Marek Kawalec.

Otwierający spotkanie starosta sandomierski Stanisław Masternak podkreślił, że sezon ten jest jednym z najtrudniejszych w historii sadownictwa w Polsce. – Każdy z was ma nadzieję, że to nie bedzie trwać wiecznie. To czas próby – kontynuował Masternak. – Środowisko czuje potrzebę zrzeszania się, bo tylko poprzez grupy jest szansa obronienia się. Stąd apel, by przestano traktować grupy tylko jako biznesowe formacje. One są przedłużeniem gospodarstw rolnych – kontynuował starosta.

Wicewojewoda świętokrzyski Paweł Olszak zwrócił uwagę na wkład, jaki Spotkania Sadownicze wnoszą w promocję regionu. Paweł Olszak wręczył również medal złoty za pracę w służbie państwowej – otrzymał go Janusz Suszyna.

Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski gratulując organizatorom frekwencji podkreślał, że Spotkania zasługują na inną oprawę – większą i obszerniejszą halę widowiskową, której w rejonie brak.

Wykłady w środę trwają do godz. 15.00, w czwartek 29 stycznia od 9.00 do 11.15; po nich od 12.30 w sadzie Pawła Ankurowskiego we Włostowie – pokaz formowania drzew wiśni do zbioru maszynowego.

W trakcie wykładów; fot. A. Szmid

Sadownicy, jak co roku, dopisali; fot. A. Szmid

mp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię