Nowa formuła targów „ZIELEŃ TO ŻYCIE”

baner Zieleń to Życie 2020
„ZIELEŃ TO ŻYCIE” – organizowana od prawie 30 lat z inicjatywy Związku Szkółkarzy Polskich, rozpoznawalna w międzynarodowej branży ogrodniczej wystawa, od 2016 r. wzbogacona o sektor kwiaciarsko-florystyczny Flower Expo Polska, zmienia formułę. Targi, które odbędą się w dniach 3–5 września 2020 r. w Warszawie otwarte będą tylko dla branżowych gości.

Światowa pandemia wirusa Covid-19 wpłynęła na wszystkie branże i codzienność każdego z nas. Start sezonu ogrodniczego w tym roku był inny niż zwykle. Ostatnie tygodnie pokazują jednak, jak bardzo pozytywny jest wpływ roślin i ogrodów na samopoczucie ludzi, ich energię i zdrowie. Aktywność i apetyt klientów kupujących rośliny i produkty ogrodowe to powód do optymizmu dla branży – producentów, dostawców i handlu.
Mając na uwadze konieczność dalszej aktywnej promocji zielonego biznesu i rozwijania efektywnych branżowych kontaktów, a jednocześnie w trosce o zdrowie wystawców i odwiedzających organizatorzy targów ,,ZIELEŃ TO ŻYCIE” zdecydowali, że w tegorocznej edycji skoncentrują się wyłącznie na profesjonalnym charakterze i odbiorcach.
Wdrożone zostaną wszelkie konieczne procedury bezpieczeństwa dla zachowania zdrowia wszystkich wystawców i gości, z wykorzystaniem dostępnej w obiekcie przestrzeni dla zapewnienia dystansu między przemieszczającymi się osobami. Wprowadzona zostanie także ścisłą kontrola liczby zwiedzających i niezbędne zabezpieczenia higieniczne – zgodne z aktualnymi zaleceniami Sanepidu. Program targów skoncentruje się wyłącznie na wydarzeniach skierowanych do branżowych gości z wykorzystaniem przekazu cyfrowego niektórych elementów.
Hasło tegorocznej edycji warszawskich targów – WŁĄCZ ZIELEŃ! to mocne wezwanie do działania skierowane do każdego, kto dostrzega zmiany klimatu, zgodne z ogólnoświatową inicjatywą pt. „Zielone Miasto” (Green City). Hasło to – nabierające jeszcze większego znaczenia w obliczu epidemii koronawirusa i jej skutków – wpisuje się w szerokie spektrum działań, jakie od lat propagowane są wokół „najzieleńszej” w Polsce wystawy, na której rośliny i ogrody są w centrum uwagi, jako niezbędne człowiekowi do życia.
Więcej informacji na www.zielentozycie.pl.logo Zieleń to Zycie

Na podstawie materiałów prasowych Agencji Promocji Zieleni

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW maju kończą się dwa popularne nabory z PROW 2014-2020
Następny artykułGrażyna Wójcik (1972–2020)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.