Rosja: nowy system kontroli importu materiału siewnego i szkółkarskiego

Sadowniczy materiał szkółkarski
fot. W.Górka
Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rosselhoznadzor) ogłosiła zakończenie przygotowywania elektronicznego podsystemu „Wydawanie pozwoleń na import podlegających kwarantannie produktów do siewu i sadzenia” (WRWPP) będącego składową Argus-Fito.

W tej chwili system jest testowany. Pełne uruchomienie planowane jest na koniec 2019 roku.

„System został opracowany w ramach wdrażania zasad kontroli w miejscu produkcji (w tym przetwarzania), wysyłki produktów przeznaczonych dla Federacji Rosyjskiej z państw obcych lub grup państw obcych, zgodnie z międzynarodowymi traktatami Federacji Rosyjskiej, w celu wykorzystania ich do upraw i nasadzeń.

System WRWPP będzie śledzić wnioski i wydawać zezwolenia na import materiału siewnego i nasadzeniowego, a także umożliwia śledzenie statusu wniosków online. Ministerstwo uważa, że ​​wprowadzenie systemu pozwoli wyeliminować błędy techniczne przy składaniu wniosków oraz skróci czas ich rozpatrywania i udzielania odpowiedzi i pozwoleń, a także odciąży rolników od konieczności składania wniosków na papierze.

Rosselhoznadzor nazwał wprowadzenie nowego podsystemu elektronicznego częścią własnej polityki antykorupcyjnej.

Piotr Grel
za: fruitnews.ru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.