Solidna porcja szkółkarskiej wiedzy na 25-lecie ZSzP

Uczestnicy konferencji
Ponad 260 osób z Polski i zagranicy uczestniczyło w Międzynarodowej Konferencji: „Szkółkarstwo – perspektywy rozwoju” w warszawskim hotelu Novotel 29 i 30 listopada.

Impreza została zorganizowana z okazji 25-lecia Związku Szkółkarzy Polskich, w imieniu których uczestników powitał prezes tej organizacji – Wojciech Wróblewski, a o historii szkółkarstwa w naszym kraju opowiedział dr inż. Szczepan Marczyński.

Konferencja była doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy niezbędnej zarówno w produkcji, jak i w działalności handlowej. W programie aż 18 prelegentów z pięciu krajów (Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Polski) przybliżyło bowiem zagadnienia z zakresu nawożenia, ochrony przed chwastami, chorobami i szkodnikami oraz mechanizacji prac w gospodarstwach szkółkarskich, hodowli, prawnej ochrony odmian, zawierania umów licencyjnych i licencjonowania własnych odmian, marketingu, sprzedaży przez Internet oraz perspektywicznych kierunków rozwoju branży szkółkarskiej.

Nie zabrakło także czasu na rozmowy kuluarowe, które zawsze pozwalają na wymianę doświadczeń oraz zadawanie prelegentom dodatkowych pytań. Podczas przerw uczestnicy mieli się okazje zaznajomić z ofertą firm, które prezentowały się kuluarach, a także zaopatrzyć w fachową prasę oraz książki na stoisku naszego wydawnictwa, które było patronem medialnym tej imprezy.

Tekst i fot. W. Górka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię