Nowe władze Związku Szkółkarzy Polskich

Nowe wladze ZSzP_1200x900
25 stycznia 2021 r. podczas przeprowadzonego on-line XXX Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zgromadzenia Członków Związku Szkółkarzy Polskich dokonano wyboru nowych władz stowarzyszenia.

Do sprawowania funkcji prezesa ZSzP powołany został dr. inż. Wiesław Szydło, który od początku członkostwa w tej organizacji (2007 r.) angażował się w pracę społeczną na jej rzecz. W 2009 r. po raz pierwszy został wybrany na członka zarządu, w którym pracuje nieprzerwanie od 11 lat, a przez 8 lat pełnił funkcję wiceprezesa. Jest właścicielem Szkółki Roślin Ozdobnych Wiesław Szydło zlokalizowanej w Niewierzu k. Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie). Nowy prezes ZSzP jest absolwentem Wydziału Ogrodniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przez 25 lat pracował naukowo i kształcił studentów Wydziału Ogrodniczego SGGW. Jest znanym i cenionym w kraju i za granicą ekspertem w zakresie produkcji szkółkarskiej – zakładania i prowadzenia szkółki, uprawy i rozmnażania roślin, ochrony przed chorobami i szkodnikami, zwalczania chwastów i nawożenia. Swoją wiedzą chętnie dzieli się ze wszystkimi, którzy interesują się roślinami i szkółkarstwem, m. in. w ramach wykładów prowadzonych podczas konferencji, szkoleń i seminariów. Dr Wiesław Szydło jest autorem licznych publikacji naukowych, podręczników i książek poświęconych szkółkarstwu oraz popularyzujących rośliny. Jest członkiem Rady Naukowej Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.
Wiceprezesem ZSzP został Andrzej Kujawa – właściciel szkółki „Bąblin” położonej w miejscowości Bąblin koło Obornik (woj. wielkopolskie), w której ofercie można znaleźć wiele taksonów rzadko spotykanych, kolekcjonerskich. Z wykształcenia jest leśnikiem, a jego hobby to szkółkarstwo i dendrologia. Jest autorem licznych artykułów popularyzujących rośliny. Jest członkiem wspierającym Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. Jego zainteresowania pozazawodowe to literatura i kolarstwo górskie.
Łukasz Pełka, który został wybrany na skarbnika stowarzyszenia, po raz pierwszy zdecydował się kandydować do władz stowarzyszenia. Jest przedstawicielem kolejnego pokolenia szkółki Duet s.j. Konopka, Pełka, zlokalizowanej w podwarszawskim Emilianowie (woj. mazowieckie). Ukończył informatykę na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, ponadto podyplomowe studia menedżerskie warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Niedługo uzyska kolejny – trzeci dyplom ukończenia uczelni wyższej – studiów na Wydziale Ogrodnictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Interesuje się nowoczesnymi technologiami i ich wykorzystaniem w szkółkarstwie.
Wybrano także dwóch członków zarządu – Tomasza Dębskiego i Mateusza Milczyńskiego. Tomasz Dębski jest współwłaścicielem Gospodarstwa Szkółkarskiego Jolanta Dębska, Tomasz Dębski. Ma wykształcenie ekonomiczne, jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich na kierunku finanse i rachunkowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jego hobby to szkółkarstwo i rozwijanie firmy. Interesuje się także sportem i polityką. Mateusz Milczyński w gronie członków nowego zarządu ma najdłuższy staż jako członek ZSzP – do Związku należy od 15 lat, ale jego firma – Szkółka Krzewów Ozdobnych Maciej i Mateusz Milczyński z Dankowic (woj. śląskie) związana jest ze stowarzyszeniem od 29 lat. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie, gdzie ukończył Wydział Ogrodnictwa, Genetyki i Biotechnologii. Od wielu lat angażuje się w pracę na rzecz stowarzyszenia. Od 2012 r. reprezentuje interesy krajowej branży szkółkarskiej na forum European Nurserystock Association (ENA). Koordynuje program GREEN CITY 2021-2023, na który Związek pozyskał finansowanie z funduszy europejskich w ramach wspólnego projektu ENA. Prowadzi wykłady na temat jakości materiału szkółkarskiego. Od kilku lat jest zaangażowany w organizację wystawy szkółkarskiej w ramach Daisy Days w Pszczynie, koordynuje działania, dzięki którym rośliny i szkółki z regionu południowego są najważniejszym punktem tej imprezy. Jego zainteresowania pozazawodowe to muzyka i sporty górskie.

Podczas pierwszego posiedzenia wybrano także przedstawicieli Zarządu w regionach, którymi zostali: Artur Maj – Region Lubelski (województwo: lubelskie); Anna Ciepłucha-Kowalska – Region Łódzki (województwo łódzkie); Katarzyna Łazucka-Cegłowska – Region Mazowiecki (województwo: mazowieckie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie); Wojciech Wróblewski – Region Południowy (województwo: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie) i Krzysztof Nowacki – Region Wielkopolski (województwo: lubuskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie).

Źródło: www.zszp.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułProgram Ochrony Roślin Sadowniczych edycja 2021
Następny artykułNagroda za innowacje dla kobiet w rolnictwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.