Strona główna Tagi Jagodowe

jagodowe

Owocowy czas – IV konferencja jagodowa

Organizatorzy zapraszają producentów owoców jagodowych na kolejne spotkanie z cyklu „Owocowy Czas”, które odbędzie się 5 lutego 2019 r.

Audio Sad – nowa aplikacja dla zapracowanych

Nie masz czasu czytać artykułów sadowniczych? Nie martw się, teraz możesz ich posłuchać dzięki bezpłatnej aplikacji Audio Sad. 
 

O jagodowych na Ukrainie

W ubiegłym tygodniu Zaporoże gościło cykliczną konferencję branżową „Jagody-Ukraina: mrożonki i rynek świeży”. Ukraińcy i ich goście z dziewięciu krajów dyskutowali o aktualnej sytuacji branży i jej perspektywach.

Jak przebiega kontrola i certyfikacja w rolnictwie ekologicznym?

Przedstawiamy wykład dr inż. Magdaleny Szczepanik poświęcony zagadnieniom z zakresu kontroli i certyfikacji rolnictwa ekologicznego.

Deszcze w Chile. Są straty w produkcji owoców

Tegoroczne Święta mieliśmy raczej „po wodzie”. Nie inaczej przytrafiło się Chilijczykom – tyle, że u nas mokry grudzień to już niemal norma, dla Chile wybryk natury. Na południowej półkuli rozpoczyna się sezon zbiorów i deszcze – jak komentuje chilijski związek eksporterów ASOEX – nietypowe dla tej pory roku opady spowodowały „minimalne szkody w większości upraw”.

Jagody z Peru

Po kilkumiesięcznych negocjacjach zakończonych 12-godzinnym spotkaniem w Pekinie eksperci Chin i Peru uzgodnili porozumienie regulujące import peruwiańskich owoców  borówki wysokiej do Państwa Środka. Podpisanie umowy jest przewidziane podczas wizyty przewodniczącego Xi Jinpinga w Peru (17-20 listopada).

Ortus 05 SC w ochronie jagodników

Ortus 05 SC jest znanym akarycydem, który znalazł szerokie zastosowanie w ochronie roślin sadowniczych przez roztoczami roślinożernymi. W ostatnich latach stopniowo rozszerzono jego etykietę o możliwość zastosowania także na roślinach jagodowych. Pojawiają się jednak sygnały o występowaniu odporności przędziorków na fenpiroksymat, substancję czynną środka. Producenci zadają sobie pytanie: czy mogę zastosować ten produkt, czy wybrać inny, ale jaki?

„Jagodowe trendy 2016”

Dwunaste spotkanie w Kraśniku poświęcone owocom jagodowym zaczyna się już w najbliższy czwartek. Jeszcze jest czas, by zsynchronizować swoje kalendarze z tą imprezą.

Jagodowo-kamczacki biznes

Jagoda kamczacka z Polski podbije zagraniczne rynki? To może być nasz nowy hit eksportowy - ocenia w poniedziałkowym wydaniu "Puls Biznesu". To owoc niemal nieznany dla polskiego konsumenta, a poszukiwany za granicą.
 

UE i Rosja największymi odbiorcami owoców jagodowych z Ukrainy

Według oficjalnych statystyk, w 2015 r. największym odbiorcą owoców jagodowych z Ukrainy była Unia Europejska. Całkowity eksport tych owoców z Ukrainy wyniesie ok. 1,3 tys. ton, ze czego do państw członkowskich UE trafił 1,1 tys. ton.