Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
06.12.2017

„Rośliny Ozdobne” na Święta - nie tylko poinsecje

W Polsce w okresie przedświątecznym do dekorowania wnętrz najczęściej wykorzystywane są poinsecja oraz choinki (świerki, jodły, cyprysiki) – także w wersji miniaturowej, posadzone do doniczek. Tymczasem znakomicie w bożonarodzeniowe kompozycje wpisują się owocujące pędy ostrokrzewu okółkowego. Towar ten, dostępny na naszym rynku, pochodzi głównie z importu i chociaż nie jest tani, jest chętnie kupowany przez florystów. Krzew ten z powodzeniem można uprawiać w Polsce, dlatego w grudniowym numerze „Roślin Ozdobnych” chcemy zainteresować Państwa jego produkcją z przeznaczeniem na owocujące pędy.
Mijający sezon sprzedaży roślin balkonowo-rabatowych wielu producentów określiło jako nietypowy. Jak przebiegała sprzedaż i produkcja towaru? Na jakie gatunki postawili w tym roku klienci? Jak przekłada się to na zamówienia materiału wyjściowego w następnym sezonie? Opiniami na ten temat podzielili się z nami przedstawiciele firm hodowlanych.

Okazuje się, że coraz większym zainteresowaniem producentów cieszą się byliny. Rośliny te były także tematem konferencji zorganizowanej w SGGW, z której relację można przeczytać na łamach świątecznego wydania naszego miesięcznika. W numerze także najnowsza oferta dostawców środków produkcji uczestniczących w 25. Międzynarodowej Wystawie Zieleń to Życie”. Przedstawiamy również relację z belgijskiego centrum ogrodniczego, w którym to rośliny odgrywają główną rolę.

Z polskiego podwórka można zapoznać się z ofertą – w tym wieloma nowościami – chryzantem. W produkcji ich sadzonek specjalizuje się Zakład Ogrodniczy „Cichoń”, który na początku października zaprosił klientów do swojej firmy na Dni Otwarte.

Poleca Ilona Sprzączka, redaktor naczelna miesięcznika „Rośliny Ozdobne”

"Rośliny Ozdobne" nr 12/2107 do nabycia w sklepie Plantpressu.

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności