Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
13.02.2018

Fruit Logistica: trzynastka szczęśliwa dla kokosowych czipsów

Od 2006 roku berlińskie targi Fruit Logistica organizują konkurs na najbardziej innowacyjny z wystawianych produktów. Tegoroczna edycja Fruit Logistica Innovation Award okazała się szczęśliwa dla wystawianych przez niemiecką firmę czipsów z orzechów kokosowych - Pook Coconut Chips.
Ogłaszanie zwycięzców konkursu FLIA jest ostatnim akordem kończących się targów. Również tegorocznych zwycięzców organizatorzy zaprezentowali po godzinie 15:00, tradycyjnie w pawilonie 19, gdzie były prezentowane wszystkie nominowane do nagrody produkty.

 Brązowy medal FLIA 2018 przypadł firmie Papierfabrik Scheufelen (Niemcy) za materiał opakowaniowy Scheufelen-Greenliner wykonywany w połowie z włókien traw. Ten ekologiczny i biodegradowalny papier bardzo wydatnie ogranicza wydatki wody i energii potrzebnych do wyprodukowania zwykłego papieru. Tradycyjne włókno celulozowe potrzebuje bowiem 6 tys. kW energii elektrycznej i 30 t wody do wytworzenia 1 tony papieru. Nowy materiał stworzony przez Papierfabrik Scheufelen wymaga 150 kW i obywa się bez wody z zewnątrz. Ponadto trawa szybciej i łatwiej odrasta niż rośliny zdrewniałe.

 Zdobywcą srebrnego medalu została hiszpańska firma hodowlana HM Clase za odmianę pomidora 'Adora'. To mięsisty, żebrowany, jędrny, wielkoowocowy pomidor o niecodziennej, ciemnobrązowej barwie. Od innych odmian typu Marmande różni go zrównoważony, intensywny słodko-kwaśny smak. Owoce 'Adory' odznaczają się przy tym dużą trwałością.

Trzynastka okazała się szczęśliwą dla produktu założonej w 2016 roku niemieckiej firmy PookSpaFoods. Jej kokosowe chipsy Pook - w trzech smakach: Oryginal See Salt, Mango See Salt i Chocolate See Salt - są proponowane jako zdrowa przekąska oraz dodatek do sałatek, musli, jogurtów czy lodów. Są produktem bezglutenowym, wegańskim, nie zawierają konserwantów.


Fot. mat. Fruit Logistica Tekst i fot. P. Grel

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności