Nowa wystawa maszyn rolniczych

Pierwsza w tym roku wystawa maszyn rolniczych odbędzie się w Ostródzie w dniach 14-15 lutego 2015 r. Gospodarzem i organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
Będzie to największa wystawa maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce północno wschodniej. Przy przygotowywaniu Areny Agro Ostróda 2015, Izba korzysta ze swoich wieloletnich doświadczeń w realizacji tego typu wydarzeń, m. in. AGRO SHOW, organizowanej co roku jesienią w Bednarach k/Poznania.
„Chcemy pomóc rolnikom dobrze się przygotować do sezonu, celowo wybraliśmy więc zimowy weekend 14 – 15 lutego, by nie kolidował z ich codziennymi obowiązkami. Będzie to pierwsza tak kompleksowa wystawa rolnicza w województwie warmińsko-mazurskim. Z pewnością warto będzie się tam pojawić” – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
 
Przez swoich dealerów i dystrybutorów na wystawie prezentowane będą wszystkie czołowe krajowe i światowe marki maszyn i urządzeń rolniczych.
 
Termin wystawy – połowa lutego – nie został wybrany przypadkowo. To okres kiedy rolnicy mają trochę więcej czasu, a jednocześnie jest to początek roku i najlepszy moment, by zapoznać się z ofertą deweloperów maszyn i urządzeń rolniczych, by dobrze przygotować się do sezonu. ARENA AGRO Ostróda 2015 będzie najlepszym miejscem by to zrobić. Podczas wystawy obecnych będzie w sumie blisko 100 wystawców, reprezentujących blisko 150 krajowych i zagranicznych marek maszyn i urządzeń rolniczych.
 
Podczas trwania wystawy dostępne będą punkty doradcze i informacyjne instytucji i agend rządowych: Agencji Rynku Rolnego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pracownicy ARiMR wygłoszą seminarium kierowane do rolników nt. zasad przyznawania płatności bezpośrednich w 2015 roku.
 
Organizatorzy liczą na to, że Arena Agro Ostróda stanie się najważniejszym wydarzeniem branżowym dedykowanym rolnikom z północno-wschodniej Polski.
 
Patronat nad imprezą objął pan Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

za:  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJest więcej pieniędzy dla „młodych rolników”
Następny artykułKółka Rolnicze nie wykluczają udziału w krajowym proteście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.