Wystawa Tulipanów w Wilanowie

Tulipany
Już po raz dwunasty w pięknej scenerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w dniach 14-15 marca odbędzie się Wystawa Tulipanów.

Organizowana od 12 lat Wystawa Tulipanów pełni ważną rolę edukacyjną i popularyzatorską. Miłośnicy tych roślin – głównie mieszkańcy stolicy i jej okolic – tłumnie przybywają do wilanowskiej oranżerii, bez względu na panującą na zewnątrz pogodę. W tym roku zostanie zaprezentowanych około 100 odmian tulipanów, pochodzących z polskich gospodarstw ogrodniczych – członków Stowarzyszenia Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych (SPORC).
Wystawę będzie można zwiedzać 14 i 15 marca w godz. 10-20. W oranżerii, poza ekspozycją kwiatów tulipanów, odbędą się też wykłady i pokaz florystyczny. Natomiast warsztaty (m.in. florystyczne, malowanie techniką Ebru, kaligrafii) zorganizowane zostaną w budynku Oficyny Kuchennej na dziedzińcu. W ciągu dwóch dni będzie można też kupić na towarzyszącym wystawie kiermaszu cebule, bulwy i kłącza roślin ozdobnych oraz kwiaty cięte.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułFirma Anthura Międzynarodowym Ogrodnikiem Roku
Następny artykułJałowce – o tylko pospolitej nazwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.