W weekend – tulipany w Wilanowie

Takie m.in. tulipany prezentowano w Wilanowie rok temu...
Jak już informowaliśmy, w najbliższy weekend 21-22 marca w Pałacu w Wilanowie odbędzie się  VII Wystawa Tulipanów. Poza ekspozycją tych kwiatów przygotowano również szereg atrakcji, tematycznie związanych z tulipanami.

Na powitanie wiosny w wilanowskiej Oranżerii będzie można obejrzeć blisko 100 odmian tulipanów wyprodukowanych w polskich gospodarstwach ogrodniczych; przygotowano również kiermasz kwiatowo-cebulowy oraz stoiska z wydawnictwami ogrodniczymi. Przy okazji wystawy w sobotę obejrzeć będzie można pokaz florystyczny, tłumaczony na język migowy, w niedzielę wysłuchać wykładów – o różnorodności gatunków i odmian tulipanów oraz o uprawie tulipanów na kwiaty cięte – przygotowanych przez dr Dariusza Sochackiego i dr hab. Jadwigę Treder, pracowników Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. W sobotę i w niedzielę przygotowano również otwarte warsztaty przyrodnicze dla dzieci.

Organizatorem imprezy jest Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych; patronat nad imprezą objął Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Za aranżację florystyczną wystawy odpowiadają: Magdalena Birula-Białynicka i Monika Bębenek wraz z uczniami szkoły florystycznej „Kwitnące Horyzonty” w Opolu oraz Karolina Ładyżyńska-Skrzypek z Pracowni Florystycznej Green Sense z Warszawy.

VII Wystawa Tulipanów otwarta bedzie w sobotę i niedzielę 20-21 marca w godz. 10.00-18.00; wstęp na wystawę jest bezpłatny, obowiązuje bilet wstępu do Parku (normalny 5 zł, ulgowy 3 zł, Muzeum za 1 zł dla dzieci i młodzieży od 7 do 16 lat).

Źródło: materiały organizatora

Program imprezy zobaczyć można tutaj. A tak było na wystawie tulipanów w Wilanowie rok temu: VI Wystawa Tulipanów.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEl Nino popsuje nam sezon?
Następny artykułW Łącku o nawożeniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.