Silesia Plants – nowa inicjatywa szkółkarzy

Giełda szkółkarska Silesia Plants
W Sosnowcu odbywa się giełda szkółkarska Silesia Plants
Silesia Plants to nowa impreza szkółkarska, której pomysłodawcami i organizatorami są producenci roślin ozdobnych - 17 szkółek z południowej części Polski, zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich. Jej pierwsza edycja odbywa się w dniach 14 - 15 listopada 2019 r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Wystawa ta, a właściwie giełda, skierowana jest do odbiorców hurtowych, którzy w hali targowej znajdą pełny przekrój oferty roślin atrakcyjnej dla centrów ogrodniczych.

Na wystawę zostali zaproszeni przedstawiciele centrów ogrodniczych, architekci krajobrazu, firmy realizujące prywatne założenia ogrodowe i urządzające tereny zieleni miejskiej, przedstawiciele innych szkółek oraz instytucji zaangażowanych w hurtowy obrót roślin. Jak informowali szkółkarze-wystawcy, atutem tej imprezy – o charakterze B2B – jest możliwość złożenia zamówienia w jednym miejscu, bezpośrednio u producenta roślin, w czasie trwania wystawy i odbiór zamówionego towaru wiosną, kiedy zaczyna się sezon w punktach sprzedaży. Ze względu na to, że odbiorcy są profesjonalni, nie przygotowano aranżacji roślinnych, tylko towar handlowy, który wiosną trafi np. do centrów ogrodniczych – giełda ma typowo biznesowy i techniczny charakter. Na dużej powierzchni w centrum Expo Silesia w Sosnowcu zaprezentowano bogaty wybór krzewów i drzew ozdobnych (od mniejszych okazów po takie ledwo mieszczące się na wysokość w hali), byliny, krzewy jagodowe, a nawet zioła. Większość wystawców skupiła się na asortymencie, który cieszy się popularnością w punktach sprzedaży. Ale nawet znane rośliny przyciągały uwagę dzięki m.in. atrakcyjnemu podaniu w dekoracyjnych doniczkach. Z kolei okazy, które nie prezentowały się o tej porze roku najlepiej, bo zakończyły już wegetację (np. liliowce czy funkie), ciekawiły nie tylko ładną doniczką, ale i atrakcyjnymi, dużymi, kolorowymi etykietami. Duże zainteresowanie zwiedzających i pozytywne wrażenia wystawców po pierwszym dniu imprezy świadczą, że była ona w tym rejonie potrzebna i można liczyć na jej kontynuację.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Silesia Plants – nowa inicjatywa szkółkarzy

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł46 tydzień roku na rynku hurtowym w Broniszach – między skrzynkami…
Następny artykułSandomierskie Święto Młodego Wina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.