Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
12.02.2018

Po Fruit Logistice 80 ton żywności trafi do potrzebujących

Fot. A. Andrzejewska

Fot. A. Andrzejewska

Berliner Tafel (berliński oddział niemieckiego banku żywności) zebrał po zakończeniu targów Fruit Logistica 80 ton żywności. Po posortowaniu trafi ona do potrzebujących.
Około 380 wolontariuszy zebrało w piątek wieczorem po zakończeniu berlińskich targów 80 ton owoców i warzyw. Następnie samochody pomocy technicznej, ochotniczej straży pożarnej i Czerwonego Krzyża przewiozły tę żywność na berliński rynek hurtowy. Tam kolejnych 100 wolontariuszy przez weekend sorowało jedzenie. Szczególnie szybko psujące się owoce zostały przez działającą w Berliner Tafel młodzież  przerobione na 1600 słoików konfitur.

Konfitury te oraz przede wszystkim świeże owoce i warzywa trafią w najbliższych dniach do potrzebujących. Skrzynki z częścią owoców i sałat zostały już przekazane w weekend rozmaitym berlińskim instytucjom doraźnej pomocy potrzebującym.

- Cieszymy się, że możemy zaoszczędzić mnóstwo żywności, jednocześnie wspierając tak wielu potrzebujących ludzi - powiedziała Sabine Werth, przewodnicząca Berliner Tafel. Podziękowała przy tym wolontariuszom, organizacjom pomocowym, Messe Berlin oraz berlińskiemu rynkowi hurtowemu za współpracę.

MP

Źródło: FreshPlaza

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności